Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 tipů, jak se naučit na přijímačky?

29.8.2017, 16:45

Přijímací zkoušky jsou zlomovým okamžikem a nejsou příjemné snad pro nikoho. Znamenají bod, ve kterém se dozvíte, jakým směrem se bude ubírat váš další život. Je tedy jasné, že spolu s ním přichází i strach a obavy. Jak se na ně co nejlépe připravit?     1.  Vypracujte si časový plán Pokud již víte, kolik času vám do přijímacích zkoušek zbývá, rozvrhněte si učení do jednotlivých celků. U každé části si stanovte přesný termín a snažte se jej dodržet. Ideální variantou je začínat tím, co vám jde nejméně a kde spatřujete největší mezery. Dodržením svého plánu se vyhnete stresu, který by vás s blížící zkouškou…

8 tipů, jak se zbavit stresu

24.8.2017, 12:29

Stres je přirozenou reakcí vašeho těla na nepříjemné situace. Dlouhodobý a silný stres však nadměrně zatěžuje organismus a proto je třeba snažit se mu vyvarovat. Přečtěte si osm užitečných tipů, jak se mu úspěšně vyhnout.     Naučte se rozeznávat varovné signály, které vysílá vaše tělo. Tělesnými reakcemi na stres bývá zpravidla zrychlený dech, vysoké pocení, bolest hlavy, stažený žaludek a celková únava. Mezi emocionální reakce patří nervozita, úzkost, depresivní stavy, obavy, zlost a strach.   1.  Dobře spěte Dodržujte spánkový režim a spěte alespoň 7-8 hodin. Zvykněte si usínat i vstávat ve stejný čas v dobře větrané místnosti. Pokud budete po spánku dostatečně odpočatí, v…

Jak postupovat při přechodu na jinou VŠ?

17.8.2017, 15:11

Zvolili jste si obor a v průběhu studia zjistili, že to není nic pro vás? Pak pro vás může být řešením přestup na jinou vysokou školu. Jak to udělat a na co se připravit?     Student se může z nejrůznějších důvodů v průběhu studia rozhodnout, že přestoupí na jinou školu a je pouze na ní, zda mu uzná zkoušky a části předchozího studia a zařadí studenta do vyššího ročníku. Jde o její kapacitní možnosti, podmínky, které si stanoví. Záleží tedy na tom, jak podmínky a proceduru uznávání předchozího studia nebo jeho částí konkrétní vysoká škola formuluje ve studijním a zkušebním řádu.   Vysoké školy naštěstí tyto přestupy za stanovených…

Tisk a vazba diplomové práce

15.8.2017, 16:59

Diplomovou práci už máte napsanou a připravenou k obhajobě? Nyní před vámi stojí poslední úkol, dostat diplomku z počítače na papír. Přečtěte si, jak na to a čemu se vyvarovat.   Zjistěte si veškeré formality Existuje velké množství barev a typů desek, které můžete použít. Na některé typy desek je dokonce možné vytisknout obrázky, případně logo. Zjistěte si proto, jaká pravidla má vaše fakulta a co na deskách musíte uvádět.   Každá škola má také jiné požadavky na řazení stránek, umístění zadání, rozsah a celkovou podobu práce. Zjistěte si proto vše potřebné předem.   Tip: Nezapomeňte, že do klasických tuhých desek s ražbou se vejde maximálně 270 listů. Vazbu objednejte…

Jak správně citovat?

14.8.2017, 16:17

Pokud píšete odborný text musíte se podřídit jistým zásadám a zvyklostem. Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky a proto se vždy přesvědčte, že váš text je v tomto ohledu v naprostém pořádku.   Psaní odborného textu obvykle vyžaduje uvedení odkazů na knihy, články či jiné dokumenty z kterých vycházíte. Správným citováním ukazujete, že jste seznámeni s relevantní literaturou k tématu, kterou umíte vyhledat a prezentovat ve vlastní práci. Tímto způsobem se také ukáže, do jaké míry je práce původní, nebo jen opakuje něco, co již bylo řečeno jinde.   Proč tedy citovat: ●citace je zdrojem informací pro čtenáře ●dokážete vlastní znalost tématu …

Nejčastější chyby při zpracování textu

9.8.2017, 17:01

Chystáte se psát bakalářskou, nebo diplomovou práci? V tomto článku se podíváme na nejčastější chyby, kterých se studenti dopouštějí při psaní odborných prací z pohledu textového zpracování.   1.  Nadměrné používání “vycpávkových obratů” a jejich několikanásobné opakování. Ve snaze co nejvíce natáhnout text studenti často používají dlouhé, ale ve své podstatě zbytečné slovní obraty. Snažte se je používat co nejméně, nejedná se sice o chyby jako takové, ale v očích oponenta a korektora mohou snižovat celkovou kvalitu vaší práce. 2.  Zbytečné užívání cizích slov tam, kde lze použít výraz český. …