Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Seminární práce vs. závěrečná práce

28.2.2016, 22:29

Rozdíly mezi seminární prací a závěrečnou prací Každý student dobře ví, že psaní seminárních práci je neoddělitelnou součástí celého vysokoškolského studia. Napsat takovou seminárku už musí zvládat i prvák v úvodním semestru. A když to náhodou nezvládá, pomůžeme my. Naproti všem připomínkám je však pravidelné psaní seminárek dobrou předpřípravou na práci závažnější – bakalářskou anebo diplomovou, kterým se taktéž nedá vyhnout. Seminárkami se student v psaní dost „vycvičí“, přece jen je třeba myslet na to, že není práce jako práce. Rozdílů mezi seminárními pracemi a práci závěrečnou je totiž opravdu mnoho. Není to jen o tom, že semin…

Seriál studenta - 2. díl - mimoškolní aktivity

25.2.2016, 23:12

Shodneme se na tom, že studentský život je potřeba užít si tak, jak jen to jde, neboť jednoho dne skončí a už se zpět nevrátí. Vždyť univerzitní život je pro většinu z nás tou poslední možností být takoví, jací jen chceme být - blázniví, nezodpovědní..prostě sví. Jak nejraději trávíte čas strávený na škole a po ní?   Využijte volný čas Patříte i vy mezi studenty, které na VŠ nejvíce baví ta část po vyučování? Všechny ty párty na chodbách, v pokojích a klubech, koncerty, výlety apod. Není divu, že někdy toho času zbývá tak málo, že se učení začíná zanedbávat. Pár typů, co s volným časem, když jej nechcete jen proflákat s přáteli…

Seriál studenta - 1. díl - příprava na zkoušku

20.2.2016, 22:30

Zkouškové období - noční můra každého studenta. Okamžiky, kdy se i ti nejsvědomitější ze svědomitých dostanou do stresu a časové tísně. Proč nás zkouškové vždy doběhna a jak se na něj připravit, abychom ho konečně s přehledem zvládli?   Všechno je důležitější Toto vám bude povědomé. Zkouškové je v plném proudě a vás čeká zkouška z dalšího užitečného předmětu, jako jsou třeba dějiny umění, filozofie, fotografování apod., které vám ve výsledku vůbec k ničemu nebudou a dost možná se vůbec nedotýkají toho, co byste v budoucnu chtěli dělat. No a v tento okamžik se vy - pilní studenti, věnujete jakýmkoliv jiným věcem, neboť vše je prostě důležitější. Nutně je potřeba povysávat…

Být či nebýt doktorandem?

10.2.2016, 23:45

Možná i vy právě zvažujete, kam po ukončení školy. Pokud ještě nemáte jasnou představu vašho budoucího směřování, baví vás studium a chtěli byste si jméno okořenit dalším titulem, popřemýšlejte nad doktorandským studiem. Co všechno obnáší a má vůbec perspektivu?   Pomocná síla na univerzitě I s takovým názorem se potkáte, bohužel na některých fakultách bývá realitou. Na druhou stranu žádný učený z nebe nespadl, a tak v případě, kdy skutečně zvažujete studium, je třeba připustit, že nebudete vyvíjet pouze vědeckou činnost, ale i nějaké ty pomocné práce vyučujícím. A počítejte s tím, že ani finančně na tom nebudete nijak světově.   Být či nebýt…

Formální úpravy závěrečné práce I.

10.2.2016, 17:29

  Ještě před samotným začátkem tvorby bakalářské, diplomové, či rigorózní práce je třeba si uvědomit, že tento text je Vaší konečnou prací určité etapy studia, je Vaší vizitkou. Proto by měl mít přesnou strukturu a formální úpravu. I ta nejobsáhlejší, tematicky zajímavá práce totiž neobstojí, pokud si nedáte pozor na přesně formulované citace, členění na odstavce a jiné podstatné detaily. Na co vše je tedy třeba při zpracování závěrečné práce pamatovat?   Stanovte si základní části Vaší práce Hned na úvod si vypracujte přehlednou strukturu práce, abyste věděli, jak dále. Doporučujeme i poznámky o rozsahu jednotlivých kapitol. Není…