Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Nemám koleje - hledám si podnájem

30.11.2015, 23:33

Tipy, jak a kde najít podnájem a na co si dát pozor Se studentským životem je neodmyslitelně spjato i bydlení na kolejích. Ne každý na něj však dosáhne a ne každý také chce bydlet spolu se stovkami dalších na kolejích. Koleje mají svá pro, ale i proti. Některé jsou levné, některé jsou však dokonce dražší, než kdyby si parta studentů pronajala samostatný byt. Cena kolejí v ČR je průměrně kolem 3000,-Kč měsíčně. Co ovšem dělat, pokud koleje nedostanete? Nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po podnájmu. Hledejte na internetu Internet je pro mnohé nejjednodušší cesta k získání privátu. Ať už hledáte v nabídce realitních kanceláří, nebo se poohlédnete po stránce soukromých…

Začínáme podnikat aneb co zvážit hned ze začátku

23.11.2015, 20:30

začátky podnikání   Někteří studenti jsou dost ambiciózní a už v průběhu studia uvažují o tom, že začnou podnikat. Začátky všeho bývají složité, zejména když nevíme, kde začít a co vše musíme vyřídit a absolvovat.. Předmět podnikání Předtím, než začnete podnikat, musíte si v první řadě ujasnit, v čem chcete podnikat. Jsi machr přes počítače nebo po večerech raději pleteš náramky pro své spolužačky? Stojí to za zvážení, jestli nevyužít váš potenciál a zábavu proměnit také v užitečný byznys. Pokud jste se již rozhodli nad oblastí vašeho podnikání, je na čase přejít k dalšímu kroku.   Živnost nebo s.r.o.? I takovou otázku si možná položíte, respektive se vás…

10 věcí, které do životopisu NEpatří

15.11.2015, 20:03

10 věcí, které do životopisu NEpatří Existují jednoduše věci, které do životopisu nepatří. Proč? Protože odstraší nadějné budoucí zaměstnavatele a vy si sami uškodíte více, než byste si pomohli. a jelikož podkopávání Vaší budoucí kariéry rozhodně nechceme, přinášíme 10 věcí, kterým se v CV vyhnout. 1. Překlepy a gramatické chyby Toto vážne ne. Bez ohledu na pozici, o kterou se ucházíte, musí být Váš životopis vždy bezchybný. Gramatická chyba může být u personalistů opravdu trnem v oku a může vám vaše budoucí plány snadno zhatit. 2. Příliš neformální tón Ten si nechejte na doma pro kamarády. Životopis berte jako první a často i poslední příležitost, jak…

Formální úpravy závěrečné práce II

9.11.2015, 18:20

  Závěrečná práce musí mít určitou formu, obvykle pevně danou, aby byla úspěšná. Na co všechno je při jejím psaní třeba dbát, na co nezapomenout a co do ní skutečně nepatří?   Pevná struktura Součástí závěrečné práce, ať už jde o bakalářskou či diplomovou práci, je vždy nejčastěji (téměř vždy) teoretická a praktická část.   Teoretická část – obsahuje důsledný, koncepčně ucelený výběr vhodné literatury, přesných citací z ní a také z internetových zdrojů, kterými jsme si při psaní práce pomáhali. Ještě před samotným psaním teoretické části je dobré pomoct si kvalitními rešeršemi, což jsou vlastně ú…