Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

 

Jihočeská univerzita je státní univerzita se sídlem v Českých Budějovicích. Profil univerzity je přírodní, humanitní a společenskovědní. Areál univerzity je jedním z nejkrásnějších v České republice.

Univerzita má 9 000 studentů ve 220 oborech bakalářského, magisterského a doktorského studia.

Univerzita se skládá z 8 fakult: ekonomické, rybářské a vodní, filozofické, pedagogické, přírodovědné, teologické, lékařsko-sociální a zemědělské.

Jihočeská univerzita spolupracuje se 400 univerzitami po celém světě. Univerzita podporuje studijní a výzkumné cesty studentů do zahraničí.

Jihočeská univerzita je zařazena do světového žebříčku univerzit, například žebříček THE v roce 2020 ji umístil na 201-250 místo.

Absolventi Jihočeské univerzity jsou na trhu práce žádaní. Míra nezaměstnanosti mezi nimi nepřesahuje 5 %.

Univerzitní kampus se nachází v klidné části města. V kampusu je spousta zeleně, odpočinkové zóny, lavičky včetně unikátních laviček Václava Havla od architekta Boržka Šipka. V centrální části kampusu se nachází park v anglickém stylu.

Univerzita poskytuje studentům pohodlné životní podmínky. Univerzitní kolej je určena pro 2000 osob.

Univerzita má akademickou knihovnu se 450 000 knihami, učebnicemi a příručkami.

Přímo v areálu se pravidelně konají koncerty a promo akce pro studenty a veřejnost.