Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

 

Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu, o kterém píšete. Níže vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o tom, jak používat formát APA.

 

Formát APA je jedním ze stylů používaných v akademickém psaní. Konkrétně se používá v psychologii, sociologii, antropologii a dalších společenských vědách.

 

Styl APA byl vyvinut Americkou psychologickou asociací v roce 1929. Tým akademiků z oblasti psychologie, antropologie a obchodu, kteří vyvinuli styl APA, se snažil vytvořit standardizované pokyny pro styl pro vědecké psaní, které by lidem usnadnily psaní akademických prací v jejich oborech.

 

Používejte formát APA pro každý akademický text, který děláte pro své kurzy společenských věd, inženýrství a vzdělávání. To zahrnuje výzkumné práce, eseje, laboratorní zprávy a další druhy zpráv. Pokud si někdy nejste jisti, zda úkol musí být ve formátu APA, zeptejte se svého profesora. .

 

 

 

Formátování citací je důležitou součástí každého akademického stylu. Ve formátu APA musí být odkazy potvrzeny tam, kde se vyskytují v textu (známé jako citace v textu) a uvedeny na samostatné stránce známé jako stránka se seznamem odkazů. Vzhledem k tomu, že formát APA byl vyvinut především pro společenské vědy, má jednoduché a logické citační pokyny pro odkazování na zdroje.