Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

 

První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uvést a jak své myšlenky formulovat tak, aby zněly zajímavě, poučně a chytlavě. To platí zejména pro vědeckou práci, která je vystavena riziku, že bude pro čtenáře nezajímavá.

 

Psaní úvodu výzkumné práce je jedním z nejnáročnějších akademických úkolů. Proč? Úkol vyžaduje hloubkovou přípravu, rozsáhlé vyhledávání dat, dobré psaní a solidní odborné znalosti v daném tématu. Pouze s jasnou představou o tom, jak k úkolu přistupovat můžete uspět.

 

Krok 1 – Vyberte téma

Pokud si můžete sami vybrat téma které chcete, pak máte možnost vybrat si takové, který vás zajímá. Buďte si jisti, že čtenář vaše nadšení uvidí a náležitě ocení. Pamatujte, že výběr tématu, který odpovídá vašemu zájmu, je vždy dobrá věc, protože v tomto případě se sotva budete nudit zkoumáním dat a zkoumáním tématu.

 

Krok 2 – Sbírejte informace

Samozřejmě můžete o tématu hodně vědět a můžete se se čtenáři podělit o některá zajímavá fakta. Stále však může existovat něco, čeho si nejste vědomi. Abyste měli jistotu a nepřišli o žádnou důležitou informaci, nikdy byste neměli přeskočit fázi zkoumání tématu.

 

Krok 3 – Vytvořte obrys

Už jste skončili se shromažďováním a strukturováním informací? Jste připraveni posunout se dále a zahájit proces psaní. Chvíli počkejte a přemýšlejte o obsahové strategii a informační architektuře, díky kterým bude vaše práce maximálně efektivní a zajímavá. Zde vám bude sloužit osnova.

Krok 4 – Formulujte prohlášení teze

Je to hlavní myšlenka vašeho psaní, která má délku jedné věty a pokrývá nejcennější informace. Tvrzení teze je zpravidla umístěno v úvodní části a je 100% podpořeno argumenty uvedenými dále.

Krok 5 – Napište úvod do výzkumu

Úvod, který je začátkem vaší práce, hraje zásadní roli v tom, zda bude čtenář vaši práci číst dál, nebo ji po zhlédnutí první věty odloží. Úvod je důležité napsat až poté, co prozkoumáte téma a budete mít solidní informační zázemí.

 

 

Dobrým řešením by bylo objednat si kvalifikovanou pomoc od odborných autorů, kteří vědí, jak by měl dobrý úvod vypadat a jakou strukturu by měl výzkumný článek mít. Zapomeňte na špatné známky a druhořadé akademické práce, objednejte si naši pomoc. Stačí zadat objednávku na našem webu a my pověříme profesionálního autora diplomové práce , který bude pracovat na vaší studii.