Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 tipů, jak se naučit na přijímačky?

Přijímací zkoušky jsou zlomovým okamžikem a nejsou příjemné snad pro nikoho. Znamenají bod, ve kterém se dozvíte, jakým směrem se bude ubírat váš další život. Je tedy jasné, že spolu s ním přichází i strach a obavy. Jak se na ně co nejlépe připravit?

 

 

1.  Vypracujte si časový plán

Pokud již víte, kolik času vám do přijímacích zkoušek zbývá, rozvrhněte si učení do jednotlivých celků. U každé části si stanovte přesný termín a snažte se jej dodržet. Ideální variantou je začínat tím, co vám jde nejméně a kde spatřujete největší mezery. Dodržením svého plánu se vyhnete stresu, který by vás s blížící zkouškou zbytečně rozhodil.

2.  Neučte se zbytečně

Buďte efektivní a systematičtí. Jinak se může stát, že nad učením strávíte zbytečně mnoho času, aniž by to přineslo kýžený výsledek. Pro někoho jsou k učení ideální dopoledne, pro jiného to můžou být třeba večery. Nemá také smysl trávit nad učením příliš mnoho času, mnohem lepší budou kratší úseky s pravidelnými přestávkami v kterých se budete plně soustředit.

3.  Nastudujte stránky školy

Pečlivě si prostudujte stránky školy, na kterou se hlásíte. Většina škol na svých stránkách publikuje přijímací testy z minulých let, které vám rozhodně mohou pomoci. Zjistíte, jak jsou přijímačky postavené, jak asi vypadají otázky a na co byste se měli při přípravě zaměřit.

4.  Přípravné kurzy

Na kvalitním přípravném kurzu si nejen procvičíte požadovanou látku, ale testy si také nanečisto vyzkoušíte. V kvalitním kurzu také sami určíte, co vám osobně dělá problém a podle toho se bude odvíjet práce v něm. Pokud se necítíte jistí, právě soukromé, či veřejné kurzy a soukromá doučování vám mohou pomoci.

5.  Zkuste test nanečisto

Velká část studentů podává pod časovým stresem o poznání horší výkony. Připravte si proto některý z předchozích testů školy na kterou se hlásíte, tužku, stopky a text si napište nanečisto. 

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…