Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

 

Opadla vaše motivace v poslední době? Pokračujte ve čtení, v tomto článku si ukážeme, jak si udržet vysokou motivaci při studiu.

 

Udržet si motivaci je umění, které ovládá jen málokdo. Pro většinu se to zdá téměř pomíjivé. Stejně jako vlny, které sužují mořské pobřeží, přichází a odchází – často se vzdaluje při nejnevhodnějších příležitostech, kdy to nejvíce potřebujeme. 

Nejlepší způsob, jak předpovědět budoucnost, jak se říká, je navrhnout a vytvořit si ji pro sebe. To vše zní teoreticky jednoduše, dokud se člověk nesetká tváří v tvář se samotnou náročnou realitou

Po zahájení vysokoškolského studia musíte najít svůj čas a energii věnovat práci, rodině a osobnímu životu. Klíčové je udržení vysoké úrovně soustředění a výkonu v přítomném okamžiku. 

Nabízí se tedy otázka: co odlišuje ty, kteří dosahují skvělých výsledků, od těch, kterým se daří jen procházet? Mnozí by tvrdili, že je to talent, ale existuje spoustu inspirativních příkladů lidí, kteří se navzdory svým nedostatkům chopili toho, aby dokázali odpůrcům, že se mýlí – ať už jde o jakoukoli oblast: podnikání, akademickou sféru, sport nebo dokonce spiritualitu.

Úspěch v jakékoli snaze je diktován schopností člověka udržet svou vizi a cíle v popředí mysli.

Všichni čelíme těžkým bitvám. Mnohokrát jsme tak ponořeni do rutiny odškrtávání našich seznamů úkolů, že ztrácíme pocit vzrušení, vášně, nadšení a naplňování cílů. Mnozí si přestali brát volno, aby se sami sebe zeptali: „Pro co nebo pro koho to vlastně dělám? Co teď obětuji, abych v budoucnu získal?" 

Takže kdykoli se zdráháte něco dělat – ať už jde o studium, práci nebo dokonce cvičení – věnujte chvíli tomu, abyste si co nejživěji představovali, pro co nebo pro koho to děláte.

Ještě lepší je vytvořit si nástěnku vizí, obklopit se drobnostmi, které vám připomenou váš cíl, nebo poslouchat hudbu, která vás inspiruje.

Na závěr si vzpomeňte, proč jste začali, a cesta – bez ohledu na to, jak náročná – se stane smysluplnější a smysl inspiruje téměř k nadlidským výkonům.

 Tímto vám přejeme vše nejlepší ve vašem snažení.

 

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?