Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Hledáte uplatnění ve světě financí? Studujte finanční management. Ten propojuje teoretické znalosti a praktické dovednosti pomocí přímého zapojení studentů do firem, bank a dalších finančních institucí formou rozsáhlé praxe.

 

 

Finanční management je jedním z nejdůležitějších aspektů v podnikání. Abyste mohli pomoci rozjet, nebo dokonce vést úspěšnou firmu, budete potřebovat vynikající znalosti finančního řízení. Co tedy tato forma řízení přesně je a proč je důležitá? Čtěte dále a dozvíte se více.

 

Fakulta financí a účetnictví nabízí obory, ve kterých se zaměřuje na problematiku finančních trhů, bankovnictví, pojišťovnictví, měnové teorie a politiky, daní, veřejných financí, ale i finančního účetnictví a výkaznictví. Naučíte se také jak vypracovat finančních analýzy a finančního řízení podnikatelských i neziskových subjektů či oceňování majetku. V rámci speciálního oboru připravuje i budoucí učitele ekonomických předmětů na obchodních akademiích.

 

Pro absolventy se otevírají velké možnosti nalézt zajímavé zaměstnání, které velmi těsně navazuje na studovaný obor. Nezaměstnanost absolventů fakulty je téměř nulová. Absolventi nacházejí uplatnění především v bankovní sféře a v dalších institucích finančního trhu, institucích soustavy veřejných financí, rovněž v auditorských a poradenských společnostech i finančních, účetních a kontrolních útvarech firem. Tomu odpovídá také finanční ohodnocení, které patří k nejvyšším mezi vysokoškoláky nastupujícími do zaměstnání.