Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Dobrý vztah s učiteli je základním kamenem úspěchu. Vaši učitelé s vámi tráví nejvíce času a vy jim musíte důvěřovat. Stejně tak ale oni musí důvěřovat vám.

 

Za prvé, přijďte včas do třídy. Ukazuje to vašemu učiteli, že respektujete jeho čas a jste připraveni na lekci. Naslouchat učiteli, dělat si hodně poznámek a soustředit se na přednášku vám pomůže získat body. Učitelé rádi učí studenty, kteří projevují opravdový zájem o svůj předmět. Samozřejmě, že všichni máme své špatné dny, takže buďte konzistentní, jak jen můžete, a na oplátku budete sklízet výhody. 

 

Učitelé se mohou během hodiny zdát nedostupní, ale mnozí jsou vstřícní a otevření interakci se svými studenty. Pamatujte, že pokud se potýkáte s nějakým úkolem nebo osobně něco prožíváte, promluvte si se svým učitelem po vyučování, nebo během jeho úředních hodin. Navíc je to pro vás skvělá příležitost, jak poznat své učitele a naopak.

 

Celkově je důležité pěstovat pevné vztahy již na začátku své vysokoškolské kariéry, čím více vás učitelé poznají a čím tvrději budete v jejich hodinách pracovat, tím více úsilí vloží do vašeho vzdělávání. A co je nejdůležitější, projevte své uznání za jejich čas a úsilí.