Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Formální úpravy závěrečné práce III.

31.12.2015, 17:48

Třetí díl seriálu Formální úpravy závěrečných prací Závěrečná práce je text s jasně stanovenou strukturou, kterou musíme dodržet. Při jejím psaní tedy myslíme na množství dormálních úprav tak, aby vyhovovala kritériím nastaveným školou. Kdo nechce ztroskotat na formálních maličkostech, rozhodně by neměl podcenit přípravu podkladů k práci. Co přesně podklady k práci jsou a co by měly správně obsahovat? Čtěte dále.. Bez dobrých podkladů se nepohnete A i proto si je čím dál více studentů nechává vypracovat odborníky. Stejně tak i my jsme připraveni vám se všemi starostmi pomoct, psaní bakalářky či diplomky pak nebude nic složitého. Co by měly podklady k závěrečné práci obsahovat? Každá závěrečná prá…

Mám téma diplomky, co teď?

21.12.2015, 15:50

Co udělat jako první, když dostanete téma diplomky? A je to tu - konec vašeho vysokoškolského života se nezadržitelně blíží a sním i povinnosti, které se s ukončením studia spojují. jednou z nich je také napsání závěrečné práce. Pokud i vy patříte k těm lidem, kteří se psaní diplomky obávají a neví, co udělat hned na začátku, je tento článek stvořen přímo pro vás!   Postupujte krok za krokem Existují kroky, které byste neměli vynechat, ani přeskočit, protože předcház samotnému psaní textu závěrečné práce. Které kroky to jsou? 1) Kontaktujte svého vedoucího práce Čím dřív, tím líp. Vašeho vedoucího (školitele) kontaktujte co nejdříve po zadání t…

Jak překonat vyhoření?

19.12.2015, 00:01

  Máte pocit, že nestíháte, připadá Vám, že Vaše práce nemá smysl, špatně spíte a jste podráždění. Možná se syndrom vyhoření týká právě Vás. Jak z něj ven? 1) Sledujte signály, že něco není v pořádku Syndrom vyhoření nepřijde z čistého nebe – vaše tělo, vaše myšlenky i vaše pocity vám vysílají varovné zprávy několik měsíců předem. Většina lidí je však neposlouchá, nebo má pocit, že situaci není možné řešit. Když na sobě začnete pozorovat některé z příznaků vyhoření, udělejte změny včas. Nenechte to být. Jde o vás a váš život. 2) Dělejte !zbytečné" věci a odpočívejte Myslíte si, že když v práci…

Nejšťastnějším povoláním je duchovní

11.12.2015, 12:38

Otázkou spokojenosti jednotlivých profesí se zabývali vědci Chicagské univerzity - výsledkem je unikátní žebříček nejšťastnějších a nejnenáviděnějších profesí. V žebříčku profesí, ve kterých jsou lidi opravdu šťastní, figurují vesměs tvůrčí povolání, popřípadě taková povolání, ve kterých mohou lidé pomáhat druhým. Na vrcholu žebříčku stojí profese duchovního, která je prý šťastná právě proto, že se kněží nemusí zabývat malichernostmi všedního života. Druhé místo obsadili hasiči, které naplňuje především pocit pomoci druhým lidem. Podobné pocitiy prožívají např. i fyzioterapeuté, kteří…