Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Semestr začíná a s ním také pro většinu studentů začíná i příprava do mnoha seminářů, která se často neobejde bez učení nově probírané látky. Znáte ten pocit, když od rána ležíte nad učením, a večer zjistíte, že jste stále u stejné kapitoly? Nebo se třeba nacházíte v průběhu psaní bakalářské či diplomové práce, ale nemůžete se pohnout kupředu? Přečtěte si článek níže a zjistěte, jakých činností se vyvarovat.

1) Nemáte plán - možná to zní směšně, ale sepsání plánu, který Vám přesně diktuje, který den máte co udělat, je poměrně efektivní způsob, jak si organizovat své úkoly. Určitě to vyzkoušejte.

2) Plán máte, ale nedodržujete ho - pokud si již dáte tu práci s tím, že si vytvoříte plán, měli byste také pamatovat na to, že je nutné se ho držet. Pokud jeden den polevíte a druhý den ztrátu nedoženete zpět, už se povezete.

3) Spolubydlící, rodina - tito vaši blízcí jsou nejčastějšími lidmi, kteří Vás ve Vašem okolí mohou rozptylovat. Proto, pokud můžete, se raději zavřete do pokoje, kde budete sami. Jen tak budete mít dostatek klidu na produktivní práci.

4) Internet a sociální sítě - máte plán, jedete podle něj, jste v pokoji sami a nikdo Vás neruší. Přesto máte ale stále pouze první stranu Vaší seminárky. Co je špatně? Vypněte Facebook! Možná se Vám to nezdá, ale čas, který jedinec průměrně stráví na Facebooku či jiné podobné sociální síti je velmi výrazný.

5) Nízká efektivita - dělejte si přestávky a nepište Vaši závěrečnou práci x hodin v kuse. Procházka na čerstvém vzduchu často umí zázraky. Budete pak čerství a plní sil na další účící blok. Můžete se také zkusit motivovat, např. tím, že za každou kapitolu práce, popř naučené látky, si dáte něco dobrého, na co máte zrovna chuť.

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?