Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

O soukromém školství panuje ve veřejnosti mnoho mýtů a jak už to bývá, do pravdy mají velmi daleko. Podívejte se na ty nejčastější, s kterými se můžete setkat.

 

Soukromé školy jsou šíleně drahé

Již dávno neplatí, že studium na soukromé škole si mohou dovolit pouze děti bohatých rodičů. Ve srovnání se zahraničními školami patří naše ceny mezi jedny z nejnižších. Drtivá většina studentů má navíc možnost si při studiu přivydělávat.

 

Absolvent soukromé školy má horší uplatnění

Naopak z posledních průzkumů jasně vychází, že absolventi soukromých škol mají nižší míru nezaměstnanosti po ukončení studia, než čerství absolventi z veřejných vysokých škol. Často nalézají pracovní uplatnění velmi snadno, především díky připravenosti po praktické stránce a díky zaměření studia do rozvíjejících se a žádaných oborů.

Na soukromé škole jsou horší pedagogové

Kvalitní soukromé vysoké školy zaměstnávají jako své kmenové pedagogy naopak uznávané experty ve svém oboru. Mnozí z pedagogů ale působí zároveň na veřejných i soukromých školách, takže studenti mají možnost srovnání.

Na soukromé školy jde jen o peníze

Často se setkáte s tvrzením, že soukromé vysoké školy jsou zlatým dolem pro své zřizovatele a jde jim pouze o finanční zisk, nikoli o úroveň absolventů. Praxe potvrdila, že škola, která se zajímá pouze o svůj finanční zisk, má téměř jepičí život. Pokud si má soukromá vysoká škola vybudovat renomé a setrvat na vzdělávacím trhu, nemůže svoje působení spojit s honbou za maximálním ziskem.