Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

 

Vysokoškolské vzdělání s sebou přináší mnoho výzev, ale být rodičem na vysoké škole může být obzvláště obtížné. Bez řádné přípravy a podpory mohou tito studenti bojovat s financemi, akademickými pracovníky a péčí o sebe.

 

Většina studentů, kteří jsou na vysoké škole, čelí podobným problémům, ale individuální situace a rozvrh každého jsou jedinečné. Tito studenti si musí na vysokou školu naplánovat dopředu, aby se vyhnuli konfliktním povinnostem a potenciálním nevyřízeným školním úkolům, zejména během rušných období.

 

Jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet pořádek , je vytvořit si úplný rozvrh, který zahrnuje požadavky, úkoly a dobu studia. Zatímco mnoho studentů se snaží dokončit kurzy a programy tím nejpřímějším způsobem, který zabere co nejkratší dobu, nácvik péče o sebe a vyhnutí se vyhoření na vysoké škole může být ještě důležitější. Studenti by také měli zvážit stanovení rozumných týdenních cílů, které jim pomohou zůstat na správné cestě a splnit cíle. Měli byste začít studovat a pracovat na projektech co nejdříve, abyste si vytvořili rutinu a snížili velké pracovní vytížení na poslední chvíli. Pak se můžete odměnit přestávkami a volným časem, abyste motivovali k dodržování rutiny.

 

Při slaďování práce a školy potřebují studenti s dětmi vytvořit prostor pro rodinné výlety a aktivity. Rodičovství na vysoké škole může být pro rodiče a děti obtížné, ale ztráta kvalitního času s rodinou může vést k lítosti a vyhoření. Na začátku by studenti měli hledat dostupnost ve svém rozvrhu a plánovat víkendové aktivity. Prodloužené dovolené může být obtížné zařídit, ale rezervace návštěv místních atrakcí o víkendech nebo dokonce pikniků v nedalekém parku vám může pomoci dobít energii.

Vzhledem k tomu, že mnoho rodičů studentů studuje z domova, je nezbytný soukromý prostor, který mohou využít, když se potřebují učit nebo dokončit úkol. Tento prostor by měl být pokud možno izolovaný, bez rušivých vlivů a tichý. Jednotliví studenti nejlépe znají prostředí, ve kterém pracují, a také to, kolik prostoru mají doma.

Oddělený studijní prostor vám může poskytnout soukromí před vašimi dětmi a pomůže vám získat správné myšlení. Rušný obývací pokoj nemusí být tím nejvhodnějším prostorem pro uchovávání informací, zatímco klidné prostředí se správnými základními materiály dokáže s tímto procesem zázraky.