Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Šance pro absolventy – nejvíce volných míst za 7 let!

20.8.2015, 20:12

Šance pro absolventy – nejvíce volných míst za 7 let! Dopsali jste bakalářskou, či diplomovou práci, úspěšně ji obhájili, a státnice již máte taky za sebou? Gratulujeme! Nyní je před Vámi důležitý krok, a to najít si vhodné pracovní uplatnění. Není tajemstvím, že najít si práci, a to především u nás – v ČR, je v posledních letech obtížné. O tomto faktu svědčí i poměrně vysoké procento nezaměstnanosti. V prvních jarních měsících letošního roku lze ovšem spatřit klesající tendenci nezaměstnanosti. V dubnu 2015 nezaměstnanost klesla na 6.4%, což je historicky nejnižší číslo za posledních sedm let. Poslední dostupné informace napovídají tomu, že…

Do kdy mám statut studenta po dokončení vysoké školy?

20.8.2015, 20:09

Mnoho studentů si již v průběhu psaní diplomové práce láme hlavu s tím, do kdy po absolvování VŠ mají vlastně statut studenta. S ním totiž souvisí řada výhod, jako např. neplacení dávek zdravotního a sociálního pojištění. Jak to tedy vlastně je? Stát je plátcem pojistného mimo jiné i za nezaopatřené děti. Dle zákona o státní sociální podpoře se student, který úspěšně ukončí své studium na VŠ, považuje právě za nezaopatřené dítě. Nezaopatřeným dítětem je totiž dle § 14 tohoto zákona také dítě soustavně se připravující na budoucí povolání. Soustavnou přípravou na budoucí povolán…

Nemůžu dodělat diplomovou práci!

20.8.2015, 20:08

Na internetu jsme narazili na zajímavý článek, ve kterém si 26letá studentka VŠ stěžovala na neúspěšné psaní své závěrečné práce. Níže Vám přinášíme některé pasáže.   „Už přes půl roku se snažím dopsat svoji diplomovou práci. Zkoušela jsem už všechno možné, ale vždycky to funguje jenom chvíli. Poté opět spadnu do prokrastinace.“ „Kdykoliv si naplánuji, že mám na diplomce pracovat, začnu pociťovat silnou úzkost. V hlavě mám jen myšlenky, že to nezvládnu, nestihnu, že neumím psát, že chci, aby práce byla dobrá, ale nemám na to schopnosti, že jsem úplně neschopná, nezodpovědná a podobně. Myslím, že to mám spojené se špatnou zkušenost…

8 + 1 rada, jak zvládnout závěrečnou práci

20.8.2015, 20:07

A je to tu. Všechny zkoušky jsou zelené, jediné, co ještě schází, je napsat závěrečnou práci, obhájit ji a úspěšně zvládnout státnice. Jak ovšem napsat bakalářskou či diplomovou práci tak, abychom na nic nezapomněli a vše proběhlo hladce? 1) Téma – rozhodující faktor. Snažte se vybrat takové téma, ke kterému je dost informací, a hlavně takové, které Vás bude aspoň trochu bavit. Daleko hůř se píše 60 stran na něco, co Vás nebaví, nebo k tomu není žádná literatura. 2) Vše si zjistěte – hlavně termíny průběžného, ale i finálního odevzdání práce. Zjistěte si, jaký by měl být rozsah práce, kolik zdrojů byste asi měli mít apod. 3) Plánujte …

Jak (ne)pokazit živitopis

20.8.2015, 20:06

Umět napsat kvalitní a poutavý životopis je základním krokem do kariérního života. Primárním účelem životopisu je představit vás jako osobu, vaše vzdělání, kariéru a zkušenosti. Jde o první formu vaší prezentace před potencionálním zaměstnavatelem. A proto, pokud životopisem nezaujmete, nebo hůř-odradíte druhou stranu, druhou šanci již nedostanete. Rady jak na to   Životopis Jméno, příjmení, titul V těchto polích je zapotřebí uvézt pravdivé, aktuální a správné základní údaje. Neuvádějte nepotřebné detaily – národnost, rodinný stav, politickou příslušnost atd. Důležité je použít správný email. Nikdy nepouž…

8 tipů, jak úspěšně zvládnout zkouškové období

20.8.2015, 20:06

Žádná geniální a jednoduchá rada neexistuje, danou látku se prostě vždy budete muset naučit. Existuje ovšem pár rad a tipů, které vám pomohou učební proces zjednodušit.   1) Udělejte si plán Vždy je dobré, vytvořit si plán učení, který ovšem musíte od prvního dne dodržovat. Důležité je, aby byl plán zvládnutelný. Pokud si hned na první den naložíte 50 stran textu, budete ve skluzu již od prvního dne. Nezapomínejte na poslední volný den na opakování, kdy doladíte poslední detaily.   2) Studujte více, pracujte méně Spousta studentů si vedle studia také přivydělává, popřípadě chodí na povinnou praxi v rámci studia. V obou případech to zabere čas, čímž se…

Znáte Erasmus? Opravdu?

20.8.2015, 20:04

Následující řádky budou přínosem pro podnikavé studenty. Položte si ruku na srdce a upřímně si odpovězte – jakou práci chcete, aby vás živila? Zastavte se a opravdu se zamyslete, zkuste si to představit. Podařilo se? Chcete pracovat ve velké firmě nebo v malé? Jste spíše typ, který rád podporuje rozběhnuté projekty, nebo vás „pálí pod zadkem“ když máte dělat něco, co jiní dělají už celé roky? Chcete vydělávat spoustu peněz nebo mít spíše dobrý pocit? Pokud jste studenti, nebo pár roků po škole, nejste v práci spokojení a přemýšlíte nad něčím svým – vlastním podnikáním, čtete správně. Stejně jako když máte firmu v počátcích. Grantovaný…

Poděkování

20.8.2015, 20:04

Někteří naši klienti s námi rádi sdílí své zkušenosti. S jedním takovým jsme si vyměnili pár příjemných mailů, o které bychom se rádi podělili (text je mírně upraven):   Po odevzdání první části klientce: „Dobrý den, ta práce mne teda překvapila. Chci říct, že jsem se na začátku trochu bála, jestli to nejsou vyhozené peníze. Ale jelikož mám malé děti a už si nemohu dovolit prodlužovat studium, pověděla jsem si hop nebo trop. Nyní máme za sebou sice jen první část, ale už teď to vypadá, že celé mé rozhodnutí je naštěstí ten hop. Je vidět, že autor se v tématu vyzná, dokonce i já jsem se dozvěděla něco nového. S tímto stylem jsem spokojen…