Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Denní vs. kombinovaná forma studia

29.4.2016, 07:19

Vysokoškolské studium se objevuje nejčastěji ve dvou formách – denní formě a kombinované, neboli dálkové formě. Denní studium je intenzivnější, kombinované zase umožňuje skloubit školu i se zaměstnáním a něco si přivydělat.   Denní (prezenční) studium Denní studium má tu výhodu, že studenti, jejichž věk nepřekročil 26 let, mají nárok na status studenta a s tím související výhody. A že jich není málo – levnější jízdné na MHD, slevy na vstupném, v knihkupectví apod. Doporučujeme využívat i služeb ISICa. Výuka probíhá ve všední dny, často si studenti musí i přivstat a chodit třeba na sedmou ráno, nebo si naopak prodloužit den až k osmé večerní.…

Programy a stipendia, které vám pomohou vycestovat za studiem

26.4.2016, 22:53

Erasmus všichni znáte, není to ovšem jediná možnost, jak se dostat na zahraniční univerzitu. Dům zahraniční spolupráce zajišťuje stipendijní programy a výjezdy i do zemí mimo Evropskou unii, dokonce mimo Evropu, do Číny nebo do Latinské Ameriky. Možností je nepřeberné množství. Chce to jen odvahu a trochu štěstí. Navíc -  pro zaměstnavatele je student, který strávil semestr nebo dva na některé z cizokrajných univerzit, atraktivnější. Jaké jsou tedy možnosti na získání stipendií? 1) Erasmus+ Od roku 2014 Erasmus „nahradil“ Erasmus+. V podstatě jde o to samé, nic moc se nemění – nový Erasmus+ je jen určen širší skupině studentů (třeba z některých vyšších odborných …

Výzkum v diplomové práci

23.4.2016, 10:47

Výzkum, neboli průzkum je součástí většiny diplomových prací. Jak ho však udělat jednoduše a přitom efektivně? Na co si dát pozor? Nabízíme definici i názorný příklad. Praktická část diplomové práce Součástí diplomové práce je i praktická, tzv. empirická část. Praktická část může mít formu průzkumu, výzkumu. Při výzkumu vycházíme především ze stanovených hypotéz, které chceme naší diplomkou a výzkumem buď vyvrátit či potvrdit. Nejčastěji má podobu dotazníku, ankety nebo rozhovoru. V případě výzkumu se po obsahové stránce zaměříme na: cíl výzkumu, hypotézy, použité metody, průzkum, zpracování výzkumu,…

Jak se připravit na první pracovní pohovor?

13.4.2016, 22:07

Po obhájení bakalářské či diplomové práce, úspěšném zvládnutí státnic a po složení promoce se z vás stávají absolventi vaší alma mater. Čas najít si práci. Životopis už můžete mít napsaný a může být perfektní! O tom, zda práci získáte či ne však nerozhoduje pouze vaše CV, ale především přijímací pohovor. Níže si můžete přečíst našich 5 tipů, na co si dát pozor při vašem prvním pracovním pohovoru.   1. Přijďte včas Připlížit se na přednášku „nenápadně“ deset minut po začátku vám možná procházelo. Pozdní příchod na pohovor vám ale nikdo tolerovat nebude. A nezachrání vás ani výmluvy…