Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Seriál studenta - 2. díl - mimoškolní aktivity

Shodneme se na tom, že studentský život je potřeba užít si tak, jak jen to jde, neboť jednoho dne skončí a už se zpět nevrátí.

Vždyť univerzitní život je pro většinu z nás tou poslední možností být takoví, jací jen chceme být - blázniví, nezodpovědní..prostě sví.

Jak nejraději trávíte čas strávený na škole a po ní?

 

Využijte volný čas

Patříte i vy mezi studenty, které na VŠ nejvíce baví ta část po vyučování? Všechny ty párty na chodbách, v pokojích a klubech, koncerty, výlety apod. Není divu, že někdy toho času zbývá tak málo, že se učení začíná zanedbávat.

Pár typů, co s volným časem, když jej nechcete jen proflákat s přáteli:

- Sportujte - pohyb je fajn, navíc i dost pomáhá mozkové aktivitě, což předevšm ve zkouškovém období není k zahození. Každý nechť si vybere takový pohyb, jaký ho bude bavit ať je to třeba posilovna, nebo plavání či běh.

- Dovzdělávejte se - máte mnoho volného a nijak nevyužitého času? Co takhle zkusit nějakou jazykovou školu nebo jiný kurz, který vám rozšíří obzory? Vše je lepší, než jen tak nečinně sedět na zadku.

- Brigádujte - nejen v nejbližším Tescu, ale třeba se poohlédněte i po nějaké stáži či zkráceném úvazku v perspektivní firmě. Málo která věc vám dá více zkušeností, než stáže ve firmách.

- Online aktivity - pracovat nemusíte jen fyzicky, ale i přes internet, dokonce i vzdělávat se přes internet je možné. Nebo se třeba mrkněte na http://gohighbrow.com/ kterýje plný krátkých videí z oblasti vědy, historie a literatury. Každý den se tak můžete přiučit něco nového.

- Čtěte - a to nejen povinnou literaturu. I když nemáte platný čtenářský průkaz do nejbližší knihovny, zkuste se mrknout na jednu z největších interaktivních knihoven Khan Academy, kde najdete spoustu knih pro vaše studium i volný čas. Více na https://www.khanacademy.org

 

Prostě se nenuďte a zkuste ten čas využít smysluplně :-)

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…

Pečlivě vybírejte svého studijního parťáka na VŠ

  Mít stálého studijního partnera je pro každého vysokoškoláka obrovskou výhodou. Můžete s ním úspěšně překoná…