Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Seriál studenta - 2. díl - mimoškolní aktivity

Shodneme se na tom, že studentský život je potřeba užít si tak, jak jen to jde, neboť jednoho dne skončí a už se zpět nevrátí.

Vždyť univerzitní život je pro většinu z nás tou poslední možností být takoví, jací jen chceme být - blázniví, nezodpovědní..prostě sví.

Jak nejraději trávíte čas strávený na škole a po ní?

 

Využijte volný čas

Patříte i vy mezi studenty, které na VŠ nejvíce baví ta část po vyučování? Všechny ty párty na chodbách, v pokojích a klubech, koncerty, výlety apod. Není divu, že někdy toho času zbývá tak málo, že se učení začíná zanedbávat.

Pár typů, co s volným časem, když jej nechcete jen proflákat s přáteli:

- Sportujte - pohyb je fajn, navíc i dost pomáhá mozkové aktivitě, což předevšm ve zkouškovém období není k zahození. Každý nechť si vybere takový pohyb, jaký ho bude bavit ať je to třeba posilovna, nebo plavání či běh.

- Dovzdělávejte se - máte mnoho volného a nijak nevyužitého času? Co takhle zkusit nějakou jazykovou školu nebo jiný kurz, který vám rozšíří obzory? Vše je lepší, než jen tak nečinně sedět na zadku.

- Brigádujte - nejen v nejbližším Tescu, ale třeba se poohlédněte i po nějaké stáži či zkráceném úvazku v perspektivní firmě. Málo která věc vám dá více zkušeností, než stáže ve firmách.

- Online aktivity - pracovat nemusíte jen fyzicky, ale i přes internet, dokonce i vzdělávat se přes internet je možné. Nebo se třeba mrkněte na http://gohighbrow.com/ kterýje plný krátkých videí z oblasti vědy, historie a literatury. Každý den se tak můžete přiučit něco nového.

- Čtěte - a to nejen povinnou literaturu. I když nemáte platný čtenářský průkaz do nejbližší knihovny, zkuste se mrknout na jednu z největších interaktivních knihoven Khan Academy, kde najdete spoustu knih pro vaše studium i volný čas. Více na https://www.khanacademy.org

 

Prostě se nenuďte a zkuste ten čas využít smysluplně :-)

Jak budovat dobré vztahy se svými učiteli?

Dobrý vztah s učiteli je základním kamenem úspěchu. Vaši učitelé s vámi tráví nejvíce času a vy jim musíte důvěřovat.…

V jakém věku lze ještě začít studovat vysokou školu?

Jsou vaše studentská léta již minulostí a přesto přemýšlíte o návratu? Člověk se učí celý život, tak proč do toho nejít…

Jak zapadnout do nového kolektivu na vysoké škole

Když se dostanete na vysokou školu, může se zdát, že je těžké najít si nové přátele, speciálně, když někteří už se znají. Nikdy v&scaron…