Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Seriál studenta - 1. díl - příprava na zkoušku

Zkouškové období - noční můra každého studenta. Okamžiky, kdy se i ti nejsvědomitější ze svědomitých dostanou do stresu a časové tísně.

Proč nás zkouškové vždy doběhna a jak se na něj připravit, abychom ho konečně s přehledem zvládli?

 

Všechno je důležitější

Toto vám bude povědomé. Zkouškové je v plném proudě a vás čeká zkouška z dalšího užitečného předmětu, jako jsou třeba dějiny umění, filozofie, fotografování apod., které vám ve výsledku vůbec k ničemu nebudou a dost možná se vůbec nedotýkají toho, co byste v budoucnu chtěli dělat. No a v tento okamžik se vy - pilní studenti, věnujete jakýmkoliv jiným věcem, neboť vše je prostě důležitější. Nutně je potřeba povysávat, utřít prach, porovnat si oblečení ve skříni apod.

A navíc - nebudu přece za ignoratna. JEdnou za čas mrknout na FB musím. Zkouškové přece nutně neznamená absolutní odříznutí společenského života. Konec konců, všechno je lepší, než koukat nepřítomně na ten mastný flek na protější zdi..

 

Odhodlejte se

V první řadě přestaňte vše odsouvat na potom, protože dřív nebo později stejně budete muset začít. Chápeme, že i v průběhu učení je občas potřeba zajít si do obchodu pro něco k jídlu, ale všeho s mírou.

Zkoušky jsou jednoduše součástí studentského života, bez ohledu na to, jestli se vám to líbí, nebo ne. Je proto fajn zbytečně se nestresovat, že přijdou, protože ony přijdou bez ohledu na váš stres. Berte to jako fakt. Proto se naplno "zažerte" do knih a věnujte tomu maximum, jen si představte, jaké by to bylo skvělé, udělat všechny zkoušky na první pokus..

 

Studujte kvalitně

Co všechno k tomu potřebujete?

Kvalitní studijní materiály (pokud nemáte dostatek svých, poptejte se spolužáků, popřípadě studentů z vyšších ročníků. Pokud je nemáte v tištěné podobě, staší flashka, z počítače se dá také učit, navíc ušetříte pár stromů. Popřípadě se zkuste poradit s profesionály.

Z počátku to půjde těžko, proto si pořád dokola opakujte, že čím méně vás to baví, tím dříve to musíte mít za sebou.

Tak co, zvládnete to letos bez opravných termínů?

 

Pečlivě vybírejte svého studijního parťáka na VŠ

  Mít stálého studijního partnera je pro každého vysokoškoláka obrovskou výhodou. Můžete s ním úspěšně překoná…

Vysoké školy v Česku: Jihočeská univerzita

  Jihočeská univerzita je státní univerzita se sídlem v Českých Budějovicích. Profil univerzity je přírodní, humanitní a…

Vysoké školy v Česku: VŠB - Technická univerzita Ostrava

  Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) založená v roce 1849 je českou veřejnou vysokou školou s dlouholetou…