Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Začínáme podnikat aneb co zvážit hned ze začátku

 

Někteří studenti jsou dost ambiciózní a už v průběhu studia uvažují o tom, že začnou podnikat. Začátky všeho bývají složité, zejména když nevíme, kde začít a co vše musíme vyřídit a absolvovat..


Předmět podnikání

Předtím, než začnete podnikat, musíte si v první řadě ujasnit, v čem chcete podnikat.

Jsi machr přes počítače nebo po večerech raději pleteš náramky pro své spolužačky?

Stojí to za zvážení, jestli nevyužít váš potenciál a zábavu proměnit také v užitečný byznys. Pokud jste se již rozhodli nad oblastí vašeho podnikání, je na čase přejít k dalšímu kroku.

 

Živnost nebo s.r.o.?

I takovou otázku si možná položíte, respektive se vás na ni zeptá někdo jiný. Milá paní na úřadě, která vás, pokud přijdete nepřipraveni jen s přibližnou představou o vaší budoucí firmě a enormním výdělku, zahltí nesrozumitelnými pojmy a papíry, které bude třeba vypsat a někam zanést. uhradit poplatek, čekat na potvrzení apod. Znáte to, klasický český byrokratický kolotoč..

 

Založíte si živnost volnou nebo vázanou?

Pokud je předmět vašeho podnikání spíše umělecký, doporučujeme spíše živnost volnou, popřípadě jednoduchou smlouvu o dílo.

Jedno i druhé vám umožní fakturovat si za svoji práci příjmy, na druhé straně jsou zde povinné zdravotní odvody, které si musíte sami uhradit, a daňová přiznání podávaná jednou ročně.

Za pokus to ovšem stojí, zvlášť pokud máte stabilní klientelu a perspektivu, že se budete i nadále rozrůstat.

Do s.r.o.čka se asi hned tak nepustíte, ale určitě se najdou i tací, kteří ano.

Ať je to tak či onak, držíme Vám palce a nezapomeňte, že se na nás můžete obrátit ve všech vaších studijních záležitostech - od napsání bakalářky až po diplomku. Budete tak mít více času pro vás a vaše podnikání.

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?


 

Galéria Začínáme podnikat aneb co zvážit hned ze začátku

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…

Pečlivě vybírejte svého studijního parťáka na VŠ

  Mít stálého studijního partnera je pro každého vysokoškoláka obrovskou výhodou. Můžete s ním úspěšně překoná…