Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Začínáme podnikat aneb co zvážit hned ze začátku

 

Někteří studenti jsou dost ambiciózní a už v průběhu studia uvažují o tom, že začnou podnikat. Začátky všeho bývají složité, zejména když nevíme, kde začít a co vše musíme vyřídit a absolvovat..


Předmět podnikání

Předtím, než začnete podnikat, musíte si v první řadě ujasnit, v čem chcete podnikat.

Jsi machr přes počítače nebo po večerech raději pleteš náramky pro své spolužačky?

Stojí to za zvážení, jestli nevyužít váš potenciál a zábavu proměnit také v užitečný byznys. Pokud jste se již rozhodli nad oblastí vašeho podnikání, je na čase přejít k dalšímu kroku.

 

Živnost nebo s.r.o.?

I takovou otázku si možná položíte, respektive se vás na ni zeptá někdo jiný. Milá paní na úřadě, která vás, pokud přijdete nepřipraveni jen s přibližnou představou o vaší budoucí firmě a enormním výdělku, zahltí nesrozumitelnými pojmy a papíry, které bude třeba vypsat a někam zanést. uhradit poplatek, čekat na potvrzení apod. Znáte to, klasický český byrokratický kolotoč..

 

Založíte si živnost volnou nebo vázanou?

Pokud je předmět vašeho podnikání spíše umělecký, doporučujeme spíše živnost volnou, popřípadě jednoduchou smlouvu o dílo.

Jedno i druhé vám umožní fakturovat si za svoji práci příjmy, na druhé straně jsou zde povinné zdravotní odvody, které si musíte sami uhradit, a daňová přiznání podávaná jednou ročně.

Za pokus to ovšem stojí, zvlášť pokud máte stabilní klientelu a perspektivu, že se budete i nadále rozrůstat.

Do s.r.o.čka se asi hned tak nepustíte, ale určitě se najdou i tací, kteří ano.

Ať je to tak či onak, držíme Vám palce a nezapomeňte, že se na nás můžete obrátit ve všech vaších studijních záležitostech - od napsání bakalářky až po diplomku. Budete tak mít více času pro vás a vaše podnikání.

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?


 

Galéria Začínáme podnikat aneb co zvážit hned ze začátku

ODPORÚČANÉ ČLÁNKY

6 tipů, jak si efektivně rozvrhnout učení

V tomto článku poznáte jednoduché, ale účinné tipy pro lepší učení. Zjistíte, že odpočinek a přestávky jsou při učení extr…

Jaké jsou nejlépe placené profese v roce 2020?

Pokud se zrovna nacházíte v procesu směřování vašeho pracovního života, je důležité sledovat nejen na to, co by vás bavilo, ale také na…

Víte, jaké výhody má dvojjazyčné vzdělávání?

Znalost jazyků je v dnešním světě alfou i omegou úspěšného člověka. Proč se tedy světový jazyk neučit efektivně, formou dvojjazyčného vzděláv…