Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Nemám koleje - hledám si podnájem

Se studentským životem je neodmyslitelně spjato i bydlení na kolejích. Ne každý na něj však dosáhne a ne každý také chce bydlet spolu se stovkami dalších na kolejích. Koleje mají svá pro, ale i proti.

Některé jsou levné, některé jsou však dokonce dražší, než kdyby si parta studentů pronajala samostatný byt.

Cena kolejí v ČR je průměrně kolem 3000,-Kč měsíčně.

Co ovšem dělat, pokud koleje nedostanete? Nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po podnájmu.


Hledejte na internetu

Internet je pro mnohé nejjednodušší cesta k získání privátu. Ať už hledáte v nabídce realitních kanceláří, nebo se poohlédnete po stránce soukromých inzerentů, najdete mnoho bytů, které jsou volné k pronájmu. Vyzkoušet můžete i stránky vaší školy, která ve většině případů zprostředkovává i poptávky a nabídky bydlení pro studenty.


Mám vyhlídnutý byt - co dál?

Pokud jste si našli byt dle vašich představ, ověřte si (nejlépe telefonicky), zda je nabídka stále platná. Pokud ano, určitě se dohodněte na prohlídce a nespoléhejte pouze na fotky, které mohou zkreslovat.

Dejte si záležet. Pokud se bojíte, že nemáte zkušenosti se sepisováním smluv, řekněte nějakému kamarádovi, který již tuto zkušenost má (nejlépe studujícímu právo).

S nalezením privátu vám nepomůžeme, pokud byste ovšem chtěli využít našich služeb při psaní závěrečných prací, neváhejte se na nás obrátit.


Dejte si pozor zejména na:

- ne každý pronajímatel svěří svůj byt do rukou studentům, snažte se proto působit zdvořile a zodpovědně, ideálně můžete zmínit i to, že např. vedle studia chodíte ještě do práce, čímž svojí věrohodnost zvýšíte

- pokud jste kuřáci, nebo máte např. psa, častokrát tak vaše šance na slušný byt nevyjdou dle vašich představ, rozhodně ovšem nedoporučujeme v této oblasti lhát

- trvejte na smlouvě - důvěra je sice krásná věc, nezapomínejte však, že smlouvou chráníte hlavně sami sebe; pozor i dejte hlavně na smluv ní pokuty, možnost ukončení nájmu a případnou možnost opětovného prodloužení smlouvy

- je cena konečná? ..snadno se může stát, že cena působí až moc dobře, háček může být v tom, že nezahrnuje služby, proto se v této oblasti ujistěte, za co všechno vlastně platíteStudentské bydlení může být super nejen na kolejích. Jakmile se ovšem rozhodnete bydlet v neškolském zařízení, vyvstává řada rizik a problémových míst. Proto vám radíme, abyste výběr vašeho budoucího bydlení neuspěchali a pamatovali na to, že nabídek je celá řada.

 

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

Galéria Nemám koleje - hledám si podnájem

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…