Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

 

Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu, o kterém píšete. Níže vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o tom, jak používat formát APA.

 

Formát APA je jedním ze stylů používaných v akademickém psaní. Konkrétně se používá v psychologii, sociologii, antropologii a dalších společenských vědách.

 

Styl APA byl vyvinut Americkou psychologickou asociací v roce 1929. Tým akademiků z oblasti psychologie, antropologie a obchodu, kteří vyvinuli styl APA, se snažil vytvořit standardizované pokyny pro styl pro vědecké psaní, které by lidem usnadnily psaní akademických prací v jejich oborech.

 

Používejte formát APA pro každý akademický text, který děláte pro své kurzy společenských věd, inženýrství a vzdělávání. To zahrnuje výzkumné práce, eseje, laboratorní zprávy a další druhy zpráv. Pokud si někdy nejste jisti, zda úkol musí být ve formátu APA, zeptejte se svého profesora. .

 

 

 

Formátování citací je důležitou součástí každého akademického stylu. Ve formátu APA musí být odkazy potvrzeny tam, kde se vyskytují v textu (známé jako citace v textu) a uvedeny na samostatné stránce známé jako stránka se seznamem odkazů. Vzhledem k tomu, že formát APA byl vyvinut především pro společenské vědy, má jednoduché a logické citační pokyny pro odkazování na zdroje.

Jak na diplomovou práci: Kompletní průvodce krok za krokem

  Psaní diplomové práce je náročný, ale zároveň obohacující proces, který vyžaduje pečlivé plánování a…

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…