Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře financí a účetnictví?

Hledáte uplatnění ve světě financí? Studujte finanční management. Ten propojuje teoretické znalosti a praktické dovednosti pomocí přímého zapojení studentů do firem, bank a dalších finančních institucí formou rozsáhlé praxe.

 

 

Finanční management je jedním z nejdůležitějších aspektů v podnikání. Abyste mohli pomoci rozjet, nebo dokonce vést úspěšnou firmu, budete potřebovat vynikající znalosti finančního řízení. Co tedy tato forma řízení přesně je a proč je důležitá? Čtěte dále a dozvíte se více.

 

Fakulta financí a účetnictví nabízí obory, ve kterých se zaměřuje na problematiku finančních trhů, bankovnictví, pojišťovnictví, měnové teorie a politiky, daní, veřejných financí, ale i finančního účetnictví a výkaznictví. Naučíte se také jak vypracovat finančních analýzy a finančního řízení podnikatelských i neziskových subjektů či oceňování majetku. V rámci speciálního oboru připravuje i budoucí učitele ekonomických předmětů na obchodních akademiích.

 

Pro absolventy se otevírají velké možnosti nalézt zajímavé zaměstnání, které velmi těsně navazuje na studovaný obor. Nezaměstnanost absolventů fakulty je téměř nulová. Absolventi nacházejí uplatnění především v bankovní sféře a v dalších institucích finančního trhu, institucích soustavy veřejných financí, rovněž v auditorských a poradenských společnostech i finančních, účetních a kontrolních útvarech firem. Tomu odpovídá také finanční ohodnocení, které patří k nejvyšším mezi vysokoškoláky nastupujícími do zaměstnání.

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…