Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak budovat dobré vztahy se svými učiteli?

Dobrý vztah s učiteli je základním kamenem úspěchu. Vaši učitelé s vámi tráví nejvíce času a vy jim musíte důvěřovat. Stejně tak ale oni musí důvěřovat vám.

 

Za prvé, přijďte včas do třídy. Ukazuje to vašemu učiteli, že respektujete jeho čas a jste připraveni na lekci. Naslouchat učiteli, dělat si hodně poznámek a soustředit se na přednášku vám pomůže získat body. Učitelé rádi učí studenty, kteří projevují opravdový zájem o svůj předmět. Samozřejmě, že všichni máme své špatné dny, takže buďte konzistentní, jak jen můžete, a na oplátku budete sklízet výhody. 

 

Učitelé se mohou během hodiny zdát nedostupní, ale mnozí jsou vstřícní a otevření interakci se svými studenty. Pamatujte, že pokud se potýkáte s nějakým úkolem nebo osobně něco prožíváte, promluvte si se svým učitelem po vyučování, nebo během jeho úředních hodin. Navíc je to pro vás skvělá příležitost, jak poznat své učitele a naopak.

 

Celkově je důležité pěstovat pevné vztahy již na začátku své vysokoškolské kariéry, čím více vás učitelé poznají a čím tvrději budete v jejich hodinách pracovat, tím více úsilí vloží do vašeho vzdělávání. A co je nejdůležitější, projevte své uznání za jejich čas a úsilí.

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…