Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Známky nezdravé rovnováhy mezi studijním a soukromým životem

 

Podívejme se na některé konkrétní známky toho, že jste mohli být vystaveni nezdravému přístupu k vyvážení pracovního a soukromého života.

 

  • Neustále pracujete a studujete. Práce je součástí života, ale neměla by být vším, co děláme. Lze některé z těchto úkolů odložit? Co by se stalo, kdybyste je nedělali večer, ale prostě je nechali na běžnou pracovní dobu?

  • Nemáte čas na své přátele. Pokud jsou studium nebo práce běžnou výmluvou, proč se nesetkáte s přáteli, možná děláte něco špatně. Vaše blaho závisí také na podporování smysluplných vztahů.

  • Nemáš koníčka. Dlouho a usilovně přemýšlejte o tom, jaké jsou vaše koníčky. Pokud si nepamatujete, kdy jste se naposledy věnovali činnosti, která vám přináší potěšení, mám pro vás zprávu: je čas naplánovat si nějaký čas a znovu zažehnout vášeň pro své zájmy.

  • Opustil jsi péči o sebe a cvičení. Pokud je vaše práce a studium tak zahlcující, že si nemůžete vzít nějaký čas na péči o sebe, měli byste přehodnotit svůj pracovní a soukromý život.

  • Jste všem po ruce. Pokud vám váš šéf pošle e-mail v nevhodnou chvíli, vrhnete se na úkol, který pro vás stanovil. Co takhle jej nechat čekat do oficiální pracovní doby?


 

 

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…