Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Známky nezdravé rovnováhy mezi studijním a soukromým životem

 

Podívejme se na některé konkrétní známky toho, že jste mohli být vystaveni nezdravému přístupu k vyvážení pracovního a soukromého života.

 

  • Neustále pracujete a studujete. Práce je součástí života, ale neměla by být vším, co děláme. Lze některé z těchto úkolů odložit? Co by se stalo, kdybyste je nedělali večer, ale prostě je nechali na běžnou pracovní dobu?

  • Nemáte čas na své přátele. Pokud jsou studium nebo práce běžnou výmluvou, proč se nesetkáte s přáteli, možná děláte něco špatně. Vaše blaho závisí také na podporování smysluplných vztahů.

  • Nemáš koníčka. Dlouho a usilovně přemýšlejte o tom, jaké jsou vaše koníčky. Pokud si nepamatujete, kdy jste se naposledy věnovali činnosti, která vám přináší potěšení, mám pro vás zprávu: je čas naplánovat si nějaký čas a znovu zažehnout vášeň pro své zájmy.

  • Opustil jsi péči o sebe a cvičení. Pokud je vaše práce a studium tak zahlcující, že si nemůžete vzít nějaký čas na péči o sebe, měli byste přehodnotit svůj pracovní a soukromý život.

  • Jste všem po ruce. Pokud vám váš šéf pošle e-mail v nevhodnou chvíli, vrhnete se na úkol, který pro vás stanovil. Co takhle jej nechat čekat do oficiální pracovní doby?


 

 

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…