Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vždy připraven! - Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky jsou důležité pro každého z nás, částečně rozhodují o naší budoucí cestě. Jen několik málo bodů může rozhodnout o budoucím oboru našeho vzdělání. Jak se na ně poctivě připravit a nic nezanedbat?

 

Podmínky přijetí

V první řadě si zjistěte podmínky, které je třeba splnit k přijetí na váš vysněný obor. Některé fakulty přihlížejí i ke studijním výsledkům na střední škole. Můžete také nahlédnout na percentily přijatých studentů z minulých ročníků.

 

Jak to bude probíhat?

Zjistěte si dopředu všechny dostupné informace o samotném testu - kolik času na zkoušku budete mít? Přijdete o body, pokud špatně odpovíte? Můžete se občerstvit? Když budete dopředu vědět, jak bude zkouška probíhat, budete klidnější. Navíc, štěstí přeje připraveným.

 

Zadání z minulých ročníků

Spousta univerzit a vzdělávacích portálů na svých stránkách zveřejňuje zadání přijímacích testů z předcházejících let. Fakulty dokonce často prodávají souhrn otázek k přijímací zkoušce z chemie, biologie a fyziky. Příklady se nikdy neopakují, ale forma otázek zůstává většinou stejná. Když vše dopředu procvičíte, máloco vás překvapí.    

 

Odpočívejte!

Tím nejhorším, co můžete v této situaci udělat, je učit se v kuse až do zkoušky. Odpočinek je důležitý. Den před testem si už jenom zopakujte, co jste se naučili, ale neučte se. To by vás jenom zbytečně vystresovalo.

 

Den D

Nestresujte zbytečně, nejde o život. Ráno včas vstaňte a dopravte se do školy klidně i s hodinovým předstihem. Na místě si budete moci vše v klidu zopakovat a nebudete ve stresu, že přijdete pozdě. Vezměte si s sebou hodinky, ať můžete sledovat čas (ve spoustě učebnách hodiny chybí), pití a náhradní tužku. Rozhodně také nezapomeňte na průkaz totožnosti. Bez něho byste se zkoušky zúčastnit nemohli.

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

  Opadla vaše motivace v poslední době? Pokračujte ve čtení, v tomto článku si ukážeme, jak si udržet vysokou motivaci při studiu.   Udržet si…

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…