Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vzdělávání s moderními principy společnosti Scio

Společnost Scio již dnes představuje významného hráče na poli vzdělávání. V roce 1995 ji založil Ondřej Štefl a první roky se jednalo o menší nadaci, která zaměstnávala pouze pár lidí. V současnosti již má vlastní velké sídlo v Praze a se svými studijními principy pronikla také do oficiálních kruhů, například na vysokých školách se používají některé testy Scio.

Principy

Pan Štefl přišel s novými výukovými principy na základě svých zkušeností z USA a stále více se ukazuje, že sofistikované přístupy Scio mají svůj efekt. Hlavní myšlenkou není klasifikace formou známek, ale jakási zpětná vazba, která bude pro studenta mnohem více motivujícím prvkem.

Kdo pracuje ve Scio?

Dnes již významná vzdělávací skupina Scio sdružuje zejména vysoce aktivní lidi z oblasti školství a nejrůznějších oborů, kteří jsou plnohodnotnými zaměstnanci, ale také externími pomocníky či občasnými přispívateli. Jejich cílem je osvěta principů Scio, které činí ze studia hru a zábavu, nikoliv dril. Součástí práce je u těchto lektorů a pracovníků reagování na moderní trendy ve výuce, stejně jako rozvoj vlastních myšlenek a postupů.

Pro koho je Scio?

Scio slouží primárně pro děti a pro studenty středních a vysokých škol, ovšem výukové principy, které praktikuje, jsou natolik inovativní, že se dají využívat také při práce nebo v běžném životě. Kupříkladu si můžete osvojit různé metody zvyšování sebevědomí, učení nebo komunikace.

Spolupráce se školami

Dnes již spolupracuje Scio s mnoha školami a podílí se na jejich moderním chodu s využitím fungujících metod a postupů. Jednotlivé projekty se postupně prosadily a výsledkem je významný podíl na zkvalitnění studia na různých úrovních. Produkty a služby Scio nabývají na významu a je jich stále více, jsou určeny pro děti i pro rodiče a zaměřují se na rozvoj učení, osobnosti, EQ či na paralelní studium.

Jak na diplomovou práci: Kompletní průvodce krok za krokem

  Psaní diplomové práce je náročný, ale zároveň obohacující proces, který vyžaduje pečlivé plánování a…

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…