Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Využijte volný čas na koleji smysluplněVšichni vysokoškoláci dobře vědí, že studium na vysoké není až taková pohoda, jako kdysi před maturitou na střední škole.

Ano, je sice pravda, že během dne, možná i týdne, těch hodin, přednášek a seminářů není tolik, aby to studenta zmohlo na smrt, horší jsou ovšem více méně vynucené pauzy a několikahodinové mezery mezi nimi, které je dobré, nějak smysluplně vyplnit.

Samozřejmě pouze za předpokladu, pokud ještě čas a energii nemusíte věnovat přípravě na zkoušky či psaní bakalářské nebo diplomové práce.

Jak tedy co nejefektivněji zabít nudu na koleji nebo se nemotat v areálu univerzity a přilehlých kavárnách?


Udržujte mozek v pohybu

Mozková kapacita se po střčdní škole pomalu, ale jistě začíná ztrácet. Proto pokud nechcete upadnout do vysokoškolského - povalečského stereotypu (kávička, oběd, nepovinná přednáška), zkuste volné chvíle na kolejích využít trochu odlišně, alespoň občas.
Možností je mnoho, co takhle zlepšovat se v angličtině? Možností je mnoho, od soukromých lekcí s rodilým mluvčím, přes kolektivní jazykové kurzy, až po online jazykové vzdělávání přes internet.


Ve zdravém tělě zdravý duch

Jste rádi, že na vejšce už nemusíte povinně absolvovat tělocvik a že konečně můžete studovat jen to, co sami chcete?

V pořádku, buďte ovšem připraveni na to, že i některé VŠ stále povinný tělocvik mají. Studenti si mohou vybrat z řady sportů od fotbalu, přes plavání až po golf.
A je to dobře. Pohyb je zdravý a pomáhá být fit fyzicky i psychicky. Budete sice v univerzitním prostedí vypadat po ránu v teplákové soupravě poněkud exoticky, na druhou stranu ovšem můžete získat pár plusových bodů u spolubydlících za donášku čerstvého pečiva.


Práce i mimo školu?

Tak toto už je vážně moc! Proč si přidávat práci ještě nad limit školním povinnostem? Asi právě proto, aby jste nevyšli ze cviku, udělali pro sebe něco navíc, udělali si dobré oko u profesora, se kterým později ještě příjdete do kontaktu, nebo se jen tak, pro svůj dobrý pocit, vzdělávali.

Vysoká škola je místo, kam jste se přišli vzdělávat, proto byste roky studia neměli promrhat "pouze" zábavou a vyleháváním na internátu.

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.

Alebo Vás zaujíma Prečo som založil VSpráce.sk?

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…

Pečlivě vybírejte svého studijního parťáka na VŠ

  Mít stálého studijního partnera je pro každého vysokoškoláka obrovskou výhodou. Můžete s ním úspěšně překoná…