Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vysoké školy v Česku: VŠB - Technická univerzita Ostrava

 

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) založená v roce 1849 je českou veřejnou vysokou školou s dlouholetou tradicí kvalitního inženýrského vzdělávání a výzkumu.

 

Tyto tradiční základní hodnoty byly neustále rozvíjeny, aby odrážely současné nejmodernější technologie a neustále se vyvíjející potřeby průmyslu. VSB-TUO má silné vazby na průmysl a prosperuje z aplikovaného výzkumu, ve spolupráci s firmami a institucemi po celém světě, při hledání inovativních řešení moderních problémů.

Studium na VŠB-TUO klade důraz na praktickou výuku při zkoumání skutečných problémů dnešních nejmodernějších průmyslových odvětví s využitím nejnovějšího softwaru a přístrojů. V mnoha předmětech je 50 % kurzů prakticky orientovaných, dokonale doplňuje pokročilou teoretickou výuku a zajišťuje, že absolventi získali vzdělání a zkušenosti, které zaměstnavatelé po celém světě hledají.

Každodenní aktivity a dlouhodobá strategie univerzity se prolínají se závazkem společenské odpovědnosti na všech úrovních. VŠB-TUO buduje rozsáhlý komplex aktivit popularizujících vědu a techniku.

8 tipů, pro první rok na vysoké škole

  Vysokoškolské studium je pro mnohé velkou neznámou. První rok na vysoké škole bývá tím nejtěžším. Dokl…

Tipy, jak a proč mít více spánku na VŠ

  Klíčem ke kvalitnímu spánku je vytvoření zdravých spánkových návyků, známých také jako spánková…

Známky nezdravé rovnováhy mezi studijním a soukromým životem

  Podívejme se na některé konkrétní známky toho, že jste mohli být vystaveni nezdravému přístupu k vyvážení pracovní…