Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vyplatí se neplacená praxe?

Získaná praxe ukazuje, že potenciální zaměstnanec má více, než jen teoretické znalosti. Naznačuje, že se během studií snažil získat i praktické dovednosti. Vyplatí se vám praxe i v případě, že bude neplacená?

 

Většina velkých firem zavádí stáže a jiné formy spolupráce pro studenty. Uvědomují si totiž, že vzdělání a praxe mladých lidí je něčím, co se v budoucnu zúročí.  Pro studenta je pak účast na stáži prospěšná zejména ze dvou důvodů – jednak si reálně vyzkouší, jak vypadá práce v oboru, který studuje a zjistí, zda ho skutečně baví, nebo zda je potřeba ho změnit, a jednak si osvojí znalosti o vnitřním fungování firmy, pracovní návyky a pocit zodpovědnosti.

 

1.  Neplacená praxe obohatí životopis

Pokud váš životopis dosud není moc bohatý, praxí v oboru získáte obrovskou výhodu. Všichni personalisté ocení vaši praxi, ale také ochotu učit se novým věcem i bez nároku na honorář.

 

2.  Zkušenosti jsou k nezaplacení

Žádná škola vás za několik let nepřipraví tak dobře, jak to dokáže praxe během několika měsíců. Případný zaměstnavatel také bude dobře vědět, že vás již nemusí zaučovat v každé maličkosti.

 

3.  Získáte užitečné kontakty

Dostanete se do kolektivu zkušenějších kolegů. Mohou vás inspirovat, naučit spoustu věcí, nebo také doporučit na budoucí pracovní pozici.

 

4.  Naučíte se pracovním návykům

Získáte dobré pracovní návyky, které vás naučí pracovat v týmu. Kromě jiného budete mít i větší zodpovědnost a osvojíte si pravidla, která se v dalších zaměstnáních budou prakticky vždy opakovat.

 

5.  Méně stresu

Neplacenou praxí se připravíte na budoucí zaměstnání a samotný přechod do něj se obejde bez zbytečného stresu. Bez strachu z výpovědi se také naučíte spoustu nových věcí.  

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…

10 tipů, jak překonat pocit vyhoření při psaní závěrečné práce

  Psaní závěrečné práce může být náročné a vyčerpávající. Pokud se cítíte vyhořelí, nezoufejte! N…

Jak zvládnout stres před státnicemi?

  Samotné státnice mohou být velmi stresující, ale existuje několik způsobů, jak se s tímto stresem vyrovnat. Zde je několik tipů, které v…