Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Zpět na blog

Víte, jaké výhody má dvojjazyčné vzdělávání?

calendar 27.01.2020

Znalost jazyků je v dnešním světě alfou i omegou úspěšného člověka. Proč se tedy světový jazyk neučit efektivně, formou dvojjazyčného vzdělávání? Jaké jsou možnosti a jaké výhody taková forma přináší studentům?

 

Dvojjazyčné vzdělání je žíváním dvou jazyků, a to mateřského a cizího. Bilingvní vzdělávání se zpravidla realizuje plně nebo částečně v cizím jazyce, přičemž je kladen důraz na rozvoj cizího, ale i mateřského jazyka. Bilingvní vzdělávání může v nejširším slova smyslu znamenat používání dvou jazyků ve škole nebo jiném vzdělávacím kontextu.

 

Dvojjazyčné vzdělávání je u nás možné v šestiletém gymnaziálním programu. První dva roky probíhají především ve znamení velmi intenzivní výuky jazyka – na rozvrhu budete mít až deset hodin francouzštiny týdně. V rámci výuky se také studenti minimálně jednou zúčastní výměnného pobytu ve Francii. Do třetího ročníku již studenti vstupují se základní znalostí a několik předmětů je přímo vyučováno v cizím jazyce. Nejčastěji matematika, fyzika a chemie.

 

Kde studovat: Gymnázium Jana Nerudy v Praze, Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře, Gymnázium Matyáše Lercha v Brně a Slovanské gymnázium v Olomouci.

 

Student gymnázium opouští se znalostí francouzštiny i angličtiny s certifikátem úrovně C1 a má tak otevřené možnosti studia na řadu francouzských univerzit.

 

Ačkoliv u nás tato forma není velmi rozšířená, vědci v posledních letech potvrzují, že pozitivně ovlivňuje nejen znalosti, ale i fungování mozku po celý život.