Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Zpět na blog

Víte, jak si vytvořit ideální prostředí pro studium

calendar 02.11.2020

ro efektivní učení jsou zásadní především optimální podmínky. A těch docílíte pomocí rad, které se dočtete v následujícím článku.

 

V první řadě si vyberte ideální místo, kde se budete studiu věnovat. Najděte si místnost nebo prostředí, kde bude největší klid. Není úplně nejlepší se učit v obýváku, kde se střídají lidé a hraje televize. Místy si tam sednout samozřejmě můžete, ale na dlouhé vysedávání s učebnicí v ruce to není zrovna to nejlepší prostředí.

 

U práce i učení je nutné mít čerstvý vzduch kvůli tomu, aby se mozek okysličoval. Pokud to půjde, zkuste si vyjít i s učením ven. A pokud ne, nezapomínejte pravidelně místnost větrat.

 

Aby šlo učení dobře od ruky, je také dobré stanovit si jasný režim, který vám bude vyhovovat. Učení pak bude probíhat snadněji. Předem si prohlédněte a poznačte to, co se potřebujete naučit, učivo si roztřiďte, barevně označte a učte se po přiměřených částech. JNezapomínejte také na pravidelné, ale krátké pauzy.


K dobrému výkonu při učení také razantně přispívá spánek, přesněji řečeno kvalitní spánek. Pamatujte, že průměrný člověk by měl spát alespoň šest hodin denně. Biflování do noci, na poslední chvíli, moc dobrý nápad není. Pokud nebudete pořádně odpočatí, velkou část stejně zapomenete.

Před učením si také zkuste mozek něčím nastartovat. Můžete si trošku zacvičit, či mozek pravidelně podporovat čaji a podpůrnými přípravky na učení. Sem tam si i doplňte něco sladkého za odměnu a především dodržujte přísun tekutin a vitamínů.

K tomu aby vám učení šlo, přispěje i to, že budete mít kolem sebe pořádek. Žádné hromady papírů a učebnic, žádné talíře na stole. V čistém a uklizeném prostředí se vám bude učit vždy lépe.