Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vázání diplomky - jak na to?

Termíny odevzdávání závěrečných prací se nemilosrdně blíží. Cože? Vy už máte dopsáno? Gratulujeme! Neusínejte ovšem na vavřínech, čeká vás ještě jeden důležitý krok - nechat si práci svázat.

Jedině tak budete totiž připuštěni k obhajobě. Většina škol požaduje do určitého termínu zaslání elektronické finální verze příslušné závěrečné práce a k ní samozřejmě i vyvázané originály. Počet se může lišit, většina univerzit od svých studentů požaduje 2-3 vyhotovení.

Neodkládejte to na poslední chvíli!

Jednou z největších chyb studentů je odkládání věcí na další a další dny. Pokud už máte dopsáno teď a víte, že již nebudete nic měnit, nechte si vaši práci svázat již nyní. Většina studentů právě nechává i věci jako vyvázání práce na poslední chvíli. To se ovšem nemusí vyplatit.

Díky tomu, že to tak úspěšně praktikuje celá řada studentů, se může klidně stát, že to jednoduše nestihnete. Každé copycentrum, knihařství a jiná místa, kde si práci můžete nechat svázat, bude v těcho dnech nabité k prasknutí. Nepočítejte tedy s tím, že přijdete a druhý den práce bude svázaná. Přinejmenším si nechte dopředu udělat alespoň desky.

Co na desky?

Většina fakult má i na text na deskách přesné požadavky, rozhodně se tedy pořádně mrkněte na své univerzitní stránky, kde většinou tyto požadavky naleznete. Většinou se udává název školy, fakulta, nápis "diplomová práce / bakalářská práce" (někdy můžete dospat i název práce), rok a jméno.

Písmo je na vás, počítejte ovšem s tím, že za každý řádek navíc si připlatíte.

Materiál si většinou můžete vybrat dle libosti, nejčastěji se volí kůže v tmavých odstínech, tipicky např. tmavě modrá. Najdou se ovšem i tací, kteří si přebal své práce nechají udělat zářivě žlutý. Proč ne, vždy si ale buďte jistí, že tím nikoho nepobouříte.

Kde hledat?

Určitě co nejblíže od vás. Většinou tyto služby nabízí i mnoho copycenter, popřípadě knihařství. Ta jsou ve většině případů i dobře připravena na nával studentů a dokáží dělat zázraky doslova na počkání. Samozřejmě počítejte s tím, že čím dřív budete práci potřebovat, tím víc si za ni připlatíte.

Většina firem má zřízeno úložiště, kam můžete práci nahrát online, aniž byste museli vytáhnout paty z domu. Stejně tak si můžete vybrat desky a zadat text, který na ně chcete umístit.

Pokud máte starosti s něčím jiným, než s vazbou na vaši práci, zkuste se na nás obrátit.
 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…