Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Tohle vás ve škole nenaučí

Víte co se říká? Mít dobré vzdělání je skvělé, ale co z toho, když skutečnou praxi získáte jediné praxí..

A tu vám bohužel škola nedá. Je to demotivující a depresivní kolotoč, který vystraší poměrně hodně absolventů.

Absolventi ještě s teplým diplomem v kapse klepou na jedny dveře za druhými, rozesílají své životopisy a ani s titulem před jménem se jim nikdo neozývá. Jak je to možné? Jsem přece úspěšný absolvent! Napsal jsem kvalitní bakalářskou, následně i diplomovou práci!

No, to je právě ono..

 

Připravte se na život

Na takové situace je dobré myslet už při studiu a ne až po něm. Omezte svoji týdenní porci návštěv hospod a všímejte si trochu více spolužáků, kteří mají nabitější program, než vy. Kam asi chodí, že by do práce? Podívejte se kolem sebe - možností je spousta, především na internetu.

Namísto brigád v hypermarketech se rozhodněte pro něco, co vám dá lepší základ pro budoucí hledání práce. Možná vám to nepřinese tolik peněz, možná dokonce nic, zkušenosti jsou ale cennější!

Pokud se navíc rozhodnete stážovat v létě někde v zahraničí, zlepšíte si i své jazykové dovednosti, což je v kombinaci s cennou praxí téměř nevyčíslitelná investice do Vaší budoucí kariéry!

 

Získejte cenné vědomosti online

V dnešním online světě je možné téměř vše, od studia cizích jazyků až přes zlepšení se v šachu, a ještě k tomu ve většině případů poměrně levně a z pohodlí domova. V každém případě nějaký kvalitní certifikát, který takto můžete získat, není rozhodně na škodu.

Kdo to určitě ocení, jsou nadšení zaměstnavatelé, kteří si váš životopis prostudují.

Pokud tedy nechcete usnout na univerzitních vavřínech, rozšiřujte své schopnosti a dovednosti již v průběhu studia. Pamatujte také na to, že získáním diplomu vaše vysokoškolské studium vždy nutně končit nemusí. A hlavně - nezapomínejte na praxi! 

Galéria Tohle vás ve škole nenaučí

Jak na diplomovou práci: Kompletní průvodce krok za krokem

  Psaní diplomové práce je náročný, ale zároveň obohacující proces, který vyžaduje pečlivé plánování a…

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…