Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Tohle vás ve škole nenaučí

Víte co se říká? Mít dobré vzdělání je skvělé, ale co z toho, když skutečnou praxi získáte jediné praxí..

A tu vám bohužel škola nedá. Je to demotivující a depresivní kolotoč, který vystraší poměrně hodně absolventů.

Absolventi ještě s teplým diplomem v kapse klepou na jedny dveře za druhými, rozesílají své životopisy a ani s titulem před jménem se jim nikdo neozývá. Jak je to možné? Jsem přece úspěšný absolvent! Napsal jsem kvalitní bakalářskou, následně i diplomovou práci!

No, to je právě ono..

 

Připravte se na život

Na takové situace je dobré myslet už při studiu a ne až po něm. Omezte svoji týdenní porci návštěv hospod a všímejte si trochu více spolužáků, kteří mají nabitější program, než vy. Kam asi chodí, že by do práce? Podívejte se kolem sebe - možností je spousta, především na internetu.

Namísto brigád v hypermarketech se rozhodněte pro něco, co vám dá lepší základ pro budoucí hledání práce. Možná vám to nepřinese tolik peněz, možná dokonce nic, zkušenosti jsou ale cennější!

Pokud se navíc rozhodnete stážovat v létě někde v zahraničí, zlepšíte si i své jazykové dovednosti, což je v kombinaci s cennou praxí téměř nevyčíslitelná investice do Vaší budoucí kariéry!

 

Získejte cenné vědomosti online

V dnešním online světě je možné téměř vše, od studia cizích jazyků až přes zlepšení se v šachu, a ještě k tomu ve většině případů poměrně levně a z pohodlí domova. V každém případě nějaký kvalitní certifikát, který takto můžete získat, není rozhodně na škodu.

Kdo to určitě ocení, jsou nadšení zaměstnavatelé, kteří si váš životopis prostudují.

Pokud tedy nechcete usnout na univerzitních vavřínech, rozšiřujte své schopnosti a dovednosti již v průběhu studia. Pamatujte také na to, že získáním diplomu vaše vysokoškolské studium vždy nutně končit nemusí. A hlavně - nezapomínejte na praxi! 

Galéria Tohle vás ve škole nenaučí

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…