Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Spolujízda - moderní úspora pro studenty

Možná patříte také k oněm 15 procentům studentů, kteří již využívají ekonomicky výhodné cestování formou spolujízdy. Takto lze dojíždět do školy, ale také cestovat za zábavou a na různé studentské či jiné akce, a samozřejmě také na dovolenou. Pokud se dohodnete s kamarády nebo s lidmi z okolí a utvoříte čtyřčlennou skupinu, počty jsou velmi jednoduché a vy zaplatíte za cestu pouze čtvrtinu celkové ceny, ať už se jedná o cestu taxíkem nebo automobilem v majetku soukromé osoby.

Jak to funguje?

V dnešním světě internetu využívají studenti nejčastěji specializované internetové portály, kde stačí pouze zadat své požadavky na trasu a rázem se vám ukážou nabídky různých řidičů. Na druhou stranu můžete být i vy řidičem, v takovém případě to funguje obdobně. Výhodou je ten fakt, že si můžete vybrat spolujezdce, ale také určit velikost zavazadla nebo stanovit přestávky při delším cestování.

Šetříte čas

Při vašem výběru parametrů spolujízdy jsou vždy určující především cena a rychlost dopravení až do cílového místa. Právě rychlost cestování autem je na rozdíl od vlaku nebo autobusu mnohem větší, a to i přes u nás poměrně časté zácpy. Dorazíte totiž až do cílového bodu, aniž byste museli spoléhat na návaznost spojů pro meziměstskou i městskou dopravu. Vlaky a autobusy mají své zastávky a plán, který musí dodržovat, a to samozřejmě cestu dosti prodlužuje.

Šetříte peníze

Kupříkladu cesta z Prahy do Brna a naopak vás bude stát při cestě vlakem či autobusem až 400 korun, při spolujízdě je to klidně i kolem stokoruny, pakliže se domluví plná kapacita vozu. Ušetřit tak můžete opravdu značné sumy, a to již stojí za zvážení, zejména pokud hovoříme o chudém studentovi.

Noví přátelé

Při spolujízdě si můžete nalézt nové kamarády, kteří s vámi budou sdílet nejen společnou cestu, ale také své zážitky a různé informace. V autě se tak můžete dozvědět spoustu novinek a navázat zajímavá kamarádství. Vše začne třeba cestou do školy a bude končit společným cestováním na dovolenou nebo na prázdninovou brigádu.

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…

10 tipů, jak překonat pocit vyhoření při psaní závěrečné práce

  Psaní závěrečné práce může být náročné a vyčerpávající. Pokud se cítíte vyhořelí, nezoufejte! N…

Jak zvládnout stres před státnicemi?

  Samotné státnice mohou být velmi stresující, ale existuje několik způsobů, jak se s tímto stresem vyrovnat. Zde je několik tipů, které v…