Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

4 tipy pro lepší motivaci ke studiu cizích jazyků

I přes to, že existuje nespočet manuálů, rad, tipů a triků pro efektivnější sudium cizích jazyků, motivace je jedním z klíčových faktorů, které by měli hrát přední roli. Pokud budete mít motivaci a studium pro vás nebude pouze prostředkem k udělení zápočtu za angličtinu I, půjde vám vše lépe.

1) Stanovte si jasný cíl

Víte, proč vlastně cizí jazyk studujete? Jaký je Váš cíl? Jestliže se učíte cizí jazyk pouze ve škole jako povinný předmět, je pravděpodobné, že nebudete zaznamenávat velké pokroky a že i po více letech budete stále začátečníci. Pokud si stanovíte cíl studia, který pro vás bude mít hlubší smysl - osobní motiv, pak se ve studiu posunete mnohem více a půjde vám to snáz. Můžete si třeba říci, jaké nové možnosti vám znalost cizího jazyka přinese.

A jaký konkrétní jazykový cíl si stanovit? Hlavně reálný. Může jít například o dosažení konkrétního stupně jazykové dovednosti - např. úspěšné složení jazykové zkoušky B2.

2) Odměňte se

Jestliže máte sepsané dílčí cíle, připište si k nim i odměnu, kterou si dopřejete, když cíl splníte. Málokdo se umí odměnit. To, že lidé cíle dosáhnou, berou jako samozřejmost. Většina si v duchu řekne, že to ani nestojí za řeč, a to je chyba. Pro lidskou psychiku je odměna velmi důležitá, pomáhá udržet motivaci a je spojená i s příjemným pocitem.

3) Pokud se vše nepodaří splnit, svět se nezboří

Žádný učený z nebe nespadl. Neznamená to, že jste špatní vy, ale že jste si možná cíl špatně definovali. Možná zjistíte, že jste si dali moc obtížný cíl. Nedopřáli jste si dostatek času pro jeho splnění nebo byl cíl moc obecný. Vydefinujte cíl nový a vyvarujte se předchozích chyb.  

4) Najděte si kolegu - spřízněnou duši

Ve dvou se to lépe táhne, opravdu. kuste si najít někoho, kdo se také snaží osvojit si cizí jazyk stejně jako vy. Studijní partner vám pomůže motivaci udržet. Máte společný cíl. Můžete sdílet své studijní výsledky nebo si spolu procvičovat konverzaci. Ke studiu pak budete i díky němu cítit větší závazek, protože svého studijního partnera v tom nebudete chtít nechat samotného. Vaším parťákem může být i samotný lektor. Výhodou je, že vám nepochopenou látku může ihned vysvětlit.

Pokud potřebujete poradit více do hloubky, nebo třeba potřebujete napsat esej v cizím jazyku, nebojte se na nás obrátit. Náš tým zkušených profesionálů vám určitě dokáže poradit.

 

zdroj: studenta.cz

Jak se probojovat až k závěrečné VŠ práci?

  Psaní závěrečné práce na vysoké škole je závěrečným milníkem akademické kariéry, který vyžaduje pečliv…

Jak na diplomovou práci: Kompletní průvodce krok za krokem

  Psaní diplomové práce je náročný, ale zároveň obohacující proces, který vyžaduje pečlivé plánování a…

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…