Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Seminární práce: První krok k úspěšnému zvládnutí práce závěrečné

Seminární práce je součástí života každého studenta. Je jedno, na jaké vysoké škole jste, už první semestr Vám nějakou seminárky do cesty zaručeně připlete. A tak, raději dříve než později, je fajn vědět, co všechno by dobrá seminární práce měla obsahovat. Neboť ne nadarmo se říká, a není to jen takové tvrzení do větru, že s každou dobře zvládnutou seminárkou jste o kousek blíže ke zvládnutí práce závěrečné. Nevěříte? My vás přesvědčíme o tom, že je užitečné seminární práce neodfláknout, případně si při jejich tvorbě nechat poradit od odborníků.

Struktura seminární práce

Skutečně, když budete každou seminární práci brát jako užitečnou předpřípravu na bakalářku či diplomku, máte o problém méně.

Jak tedy na seminárky, jaká má být a co všechno v ní nesmí chybět?

Tak zaprvé, struktura - pevná a neměnná. Proto nezapomeňte, že každá seminární práce začíná úvodem, resp. úvodní stranou, následuje obsah, samotný text práce, tedy jádro, závěr, resumé, čili shrnutí a bibliografie.

A teď trochu víc o každé části seminárky.

Seminární práce od úvodu až po závěr

  •     Úvodní strana - obsahuje jméno autora a název seminární práce.
  •     Obsah seminární práce - obsah seminárky i s čísly stránek.
  •     Úvod seminární práce - obvykle následuje hned po obsahu, ale může být až na další straně. Obsahuje přibližně 10 vět, ve kterých popíšeme, o čem bude dána práce, i co je jejím cílem.
  •     Jádro seminárky - samotný text práce na vybrané téma.
  •     Závěr - popis práce i s uvedením pramenů, hodnocení i vlastní názor na problematiku. Rozsah má podobný jako úvod seminární práce.
  •     Resumé - stručné shrnutí celé seminární práce v rozsahu asi 15 vět. Nejčastěji se uvádí v anglickém jazyce.
  •     Bibliografie - poslední povinný bod každé seminární práce, v němž se uvedou všechny literární zdroje, z nichž jsme při její tvorbě čerpali.

Snad jsme Vám pomohli a seminárky již pro Vás nebudou takovým strašákem. Pokud by však přece jen cosi, jsme tu pro Vás, klidně se na nás obraťte, pomůžeme, poradíme, se seminárkami i s jinými typy vysokoškolských prací.

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…