Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Psaní, zajímavý přivýdělek pro studenty

Pokud studujete humanitní obory, nebo jste jednoduše nadšený pisatel čehokoliv, pakliže píšete obstojně rychle a pokud možno všemi deseti, tak se i vám nabízí zajímavá příležitost, jak si přivydělat, a to celoročně. Psaní různých textů na zakázku můžete praktikovat z klidu domova, často bez nutnosti registrovat se jako OSVČ. Pokud nebudou vaše výdělky větší než deset tisíc, můžete pracovat jako osoba bez zdanitelných příjmů.

Jaké typy textů psát?

To, v jakém rozsahu, jaká témata a hlavně za kolik, vždy určí zadavatel, vaším úkolem budou texty v podobě článků, ale také se můžete věnovat vytváření obsahů webových stránek, případně tvorbě popisků v internetových obchodech. Píšou se jednak poněkud jednodušší podpůrné PR články, ale také obsahově hodnotnější články, za které pak dostanete většinou také lépe zaplaceno. A kolik si vlastně můžete vydělat?

Ceny a sazby jsou různé

Cena je udávána zpravidla za délku textu, konkrétně za jednu normostranu, která činí 1800 znaků včetně mezer. Nicméně tyto ceny se mohou dosti lišit, začínají někde u 40-50 korun, zde hovoříme především o PR článcích, a končí až u několika stovek za normostranu, při psaní oněch zmiňovaných obsahově vytříbených textů.

Jak se k takové práci dostat?

Na internetu najdete různé portály, které nabízí práci, pokud hovoříme o psaní textů, nebude od věci zaregistrovat se na takových webech, které slučují copywritery, tedy pisálky, případně ty, kdo hledají jakoukoliv práci z domu, nebo prostřednictvím internetu. V současné době je zřejmě nejefektivnější Webtrh, kde se každý den objevují nové a nové nabídky pro copywritery, vývojáře, nebo třeba překladatele. Vaše účast by pak měla být povinná na webech Copywriteri.cz a podobných, kde zadavatelé nabízí průběžně různé typy prací, nebo zde můžete prodat svá díla.

Klidně ale můžete oslovit rovnou takové stránky, které se zabývají copywritingem a SEO, zda náhodou nehledají posilu. Pokud se osvědčíte, můžete získat i trvalý přivýdělek s pravidelnými zakázkami a vydělat si v pohodě několik tisíc měsíčně.

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…