Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Psaní, zajímavý přivýdělek pro studenty

Pokud studujete humanitní obory, nebo jste jednoduše nadšený pisatel čehokoliv, pakliže píšete obstojně rychle a pokud možno všemi deseti, tak se i vám nabízí zajímavá příležitost, jak si přivydělat, a to celoročně. Psaní různých textů na zakázku můžete praktikovat z klidu domova, často bez nutnosti registrovat se jako OSVČ. Pokud nebudou vaše výdělky větší než deset tisíc, můžete pracovat jako osoba bez zdanitelných příjmů.

Jaké typy textů psát?

To, v jakém rozsahu, jaká témata a hlavně za kolik, vždy určí zadavatel, vaším úkolem budou texty v podobě článků, ale také se můžete věnovat vytváření obsahů webových stránek, případně tvorbě popisků v internetových obchodech. Píšou se jednak poněkud jednodušší podpůrné PR články, ale také obsahově hodnotnější články, za které pak dostanete většinou také lépe zaplaceno. A kolik si vlastně můžete vydělat?

Ceny a sazby jsou různé

Cena je udávána zpravidla za délku textu, konkrétně za jednu normostranu, která činí 1800 znaků včetně mezer. Nicméně tyto ceny se mohou dosti lišit, začínají někde u 40-50 korun, zde hovoříme především o PR článcích, a končí až u několika stovek za normostranu, při psaní oněch zmiňovaných obsahově vytříbených textů.

Jak se k takové práci dostat?

Na internetu najdete různé portály, které nabízí práci, pokud hovoříme o psaní textů, nebude od věci zaregistrovat se na takových webech, které slučují copywritery, tedy pisálky, případně ty, kdo hledají jakoukoliv práci z domu, nebo prostřednictvím internetu. V současné době je zřejmě nejefektivnější Webtrh, kde se každý den objevují nové a nové nabídky pro copywritery, vývojáře, nebo třeba překladatele. Vaše účast by pak měla být povinná na webech Copywriteri.cz a podobných, kde zadavatelé nabízí průběžně různé typy prací, nebo zde můžete prodat svá díla.

Klidně ale můžete oslovit rovnou takové stránky, které se zabývají copywritingem a SEO, zda náhodou nehledají posilu. Pokud se osvědčíte, můžete získat i trvalý přivýdělek s pravidelnými zakázkami a vydělat si v pohodě několik tisíc měsíčně.

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…