Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Pro a proti: studium dvou VŠ najednou

Láká vás představa, že byste se mohli jednou pyšnit dvěma tituly ze dvou vysokých škol? Nebo jen nevíte, pro jakou vysokou školu se rozhodnout a raději půjdete na obě? Souběžné studium vám vždy něco dá a něco vezme.

 

Pokud věříte svým vlastním schopnostem a máte dostatek elánu a chuť se vzdělávat, možnost studia dvou vysokých škol zde je přímo pro vás. Připravte se ale, že plánovaní dvojitého rozvrhu a zkoušek nebude žádná legrace. Je nutné myslet na to, že budete kupovat dvoje skripta a čas na vydělávání se nejspíš bude také hledat dost těžko. I brigáda se samozřejmě dá stihnout, čas na zábavu už budete těžko hledat.

 

Můžete začít studovat dvě VŠ a po prvním semestru se rozhodnout, na které škole zůstanete. Velké množství lidí po čase zjistí, že vybraný obor jim vlastně příliš nevyhovuje a raději by studovali něco jiného. Studium více oborů naráz vám umožní přijít na to, kde se vám líbí víc, aniž byste tím ztratili rok času. Velkou výhodou také je že pokud vás z jedné školy vyhodí, stále bude existovat druhá, kterou můžete dokončit.

 

Samozřejmě jsou také obory, které se dají kombinovat lépe a hůře. Moc náročné obory raději nekombinujte a zjistěte si předem, jakou náročnost bude mít zvolený obor. Pokud se také obě vaše studia budou nějakým způsobem doplňovat, bude se vám souběžné studium zvládat o to lépe. Jednou z možností je studovat jeden obor prezenčně a druhý kombinovaně. Od náročnosti zvolených škol se pak samozřejmě odvíjí náročnost celého studia.

 

Pokud vždy trváte na tom, že musíte mít vše perfektní, studium více škol nejspíše nebude nic pro vás. Pokud patříte mezi ty, co musí mít vše stoprocentní, raději zvolte pouze jednu VŠ a věnujte se jí naplno, pravděpodobně tak budete spokojenější.

 

 

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…