Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Několik tipů, jak správně zvolit téma závěrečné práce

Bojujete s výběrem tématu vaší závěrečné práce? Máme pro vás několik tipů, jak najít takové, které vám bude vyhovovat a které dotáhnete až ke zdárné obhajobě.

 

Na úvod je třeba říct, že nad tématem závěrečné práce je třeba přemýšlet v dostatečném předstihu. Čím déle budete téma promýšlet, tím spíš zvolíte správně. Pokud vyberete zbrkle na poslední chvíli a uděláte chybu, budete svého rozhodnutí litovat po celý zbytek práce.

 

  • Dostupnost zdrojů je základem každé práce. Ujistěte se, že máte šanci se k dostatku zdrojů dostat, jinak se místo psaní budete potýkat se složitým sháněním, které vám spolehlivě vysaje energii potřebnou pro samotnou tvůrčí práci.

 

  • Za léta studia jste si pravděpodobně zvykli, že musíte psát o tom, co vás moc nebaví. V závěrečné práci to však půjde poznat a proto je lepší pokud možno vybírat takové téma, které vás alespoň okrajově baví a zajímá.

 

  • Zejména diplomová práce může být vaší branou do vašeho profesního života. Čím dál více zaměstnavatelů k závěrečným pracím skutečně přihlíží a vhodně vybrané téma pro vás může být velkým plusovým bodem.

 

  • Zajděte si v předstihu za potenciálním vedoucím své práce a pobavte se s ním o tématech, nad kterými se rozhodujete.Vyhnete se tak možnému velmi nepříjemnému překvapení.

 

  • Není na škodu vybrat takové téma, které už před vámi někdo vypracoval. Nebudete sice první, ale můžete se inspirovat a minimálně máte jistotu, že máte zdroje, z kterých čerpat.

 

Vedoucího práce volte tak, abyste si s ním rozuměli. Váš kontakt bude poměrně úzký. Pozor ovšem na to, abyste si nevybrali vedoucího, o kterém víte, že je příliš časově zaneprázdněný, nemusel by na vás mít dostatek času.

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…