Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Několik tipů, jak správně zvolit téma závěrečné práce

Bojujete s výběrem tématu vaší závěrečné práce? Máme pro vás několik tipů, jak najít takové, které vám bude vyhovovat a které dotáhnete až ke zdárné obhajobě.

 

Na úvod je třeba říct, že nad tématem závěrečné práce je třeba přemýšlet v dostatečném předstihu. Čím déle budete téma promýšlet, tím spíš zvolíte správně. Pokud vyberete zbrkle na poslední chvíli a uděláte chybu, budete svého rozhodnutí litovat po celý zbytek práce.

 

  • Dostupnost zdrojů je základem každé práce. Ujistěte se, že máte šanci se k dostatku zdrojů dostat, jinak se místo psaní budete potýkat se složitým sháněním, které vám spolehlivě vysaje energii potřebnou pro samotnou tvůrčí práci.

 

  • Za léta studia jste si pravděpodobně zvykli, že musíte psát o tom, co vás moc nebaví. V závěrečné práci to však půjde poznat a proto je lepší pokud možno vybírat takové téma, které vás alespoň okrajově baví a zajímá.

 

  • Zejména diplomová práce může být vaší branou do vašeho profesního života. Čím dál více zaměstnavatelů k závěrečným pracím skutečně přihlíží a vhodně vybrané téma pro vás může být velkým plusovým bodem.

 

  • Zajděte si v předstihu za potenciálním vedoucím své práce a pobavte se s ním o tématech, nad kterými se rozhodujete.Vyhnete se tak možnému velmi nepříjemnému překvapení.

 

  • Není na škodu vybrat takové téma, které už před vámi někdo vypracoval. Nebudete sice první, ale můžete se inspirovat a minimálně máte jistotu, že máte zdroje, z kterých čerpat.

 

Vedoucího práce volte tak, abyste si s ním rozuměli. Váš kontakt bude poměrně úzký. Pozor ovšem na to, abyste si nevybrali vedoucího, o kterém víte, že je příliš časově zaneprázdněný, nemusel by na vás mít dostatek času.

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře elektrotechniky?

  Pokud máte zájem o studium oboru Elektrotechnika a elektronika, podívejte se na několik důvodů, které vás přesvědčí o správnosti vašeho…

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře financí a účetnictví?

Hledáte uplatnění ve světě financí? Studujte finanční management. Ten propojuje teoretické znalosti a praktické dovednosti pomocí přímé…

Absolvujete online kurz? Přečtete si, jak v něm uspět

Online kurzy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí flexibilnější rozvrh nebo chtějí pracovat svým vlastním tempem. Někteří však…