Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Několik tipů, jak nastartovat kariéru při studiu VŠ

Čerstvý titul s jinak prázdným životopisem může při pracovní pohovoru znamenat problém. I proto řada studentů začíná s kariérou, ještě při studiu VŠ. Jak takovou kariéru co nejlépe nastartovat?

 

Přestože je poměrně náročné skloubit studium a práci, tak mladí lidé, kteří to dokáží získávají oproti svým vrstevníkům významný náskok. Zaměstnavatelé si totiž praxe často váží více, než samotného titulu. Studenti, kteří si během studia pravidelně přivydělávají, mají mnohdy ke studiu pozitivnější vztah, neboť si chtějí do praxe přinést co nejvíce znalostí. Jak při studiu získat zaměstnání, po kterém toužíte?

 

Mějte zdravé sebevědomí

Můžete být sebechytřejší, ale když nebudete umět své kvality prodat, bude vám to k ničemu. Při startu kariéry má mnoho lidí tendenci podceňovat své schopnosti. Srovnejte si jen vy sami, jestli jste s odvedenou prací spokojeni a zda jste do toho dali maximum. Přemýšlejte o tom, zda to příště může být lepší a co k tomu potřebujete.

Rozvíjejte své přednosti

Při studiu se často musíte soustředit na oblasti, které se vám nedaří. Při budování kariéry je však lepší se naopak soustředit na to, co vám jde a v čem vynikáte. Člověk by se měl soustředit na své silné stránky a ještě je zlepšovat

Nebojte se riskovat

Při studiu máte podstatnou výhodu, tedy že pravděpodobně máte zázemí a s koncem práce pro vás nekončí svět. Vystoupit z komfortní zóny není nikdy jednoduché, ale vždy se to vyplatí. I když to nevyjde, člověk získá cenné zkušenosti, které by v pohodlí svého stereotypu nikdy nenašel. A kdy jindy, než při studiu, si můžete dovolit z komfortní zóny vystoupit?

Učte se od nejlepších

Nejlépe se člověk může posouvat, pokud pracuje v inspirativním prostředí a setkává se s lidmi, kteří jsou pro něj vzorem a dokážou jej motivovat. Pokud je to možné, vybírejte takové uplatnění, kde se setkáte se zajímavými lidmi, kteří vám umožní se s vaší kariérou posouvat.

Jděte svou cestou

Pokud máte nějaký profesní sen, neměli byste se nechat odradit názorem ostatních, ale jít si za tím, co skutečně chcete dělat. Právě proto volte takovou dráhu, ve které se vám bude nejen dařit, ale také budete šťastní.

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…