Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

 

První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uvést a jak své myšlenky formulovat tak, aby zněly zajímavě, poučně a chytlavě. To platí zejména pro vědeckou práci, která je vystavena riziku, že bude pro čtenáře nezajímavá.

 

Psaní úvodu výzkumné práce je jedním z nejnáročnějších akademických úkolů. Proč? Úkol vyžaduje hloubkovou přípravu, rozsáhlé vyhledávání dat, dobré psaní a solidní odborné znalosti v daném tématu. Pouze s jasnou představou o tom, jak k úkolu přistupovat můžete uspět.

 

Krok 1 – Vyberte téma

Pokud si můžete sami vybrat téma které chcete, pak máte možnost vybrat si takové, který vás zajímá. Buďte si jisti, že čtenář vaše nadšení uvidí a náležitě ocení. Pamatujte, že výběr tématu, který odpovídá vašemu zájmu, je vždy dobrá věc, protože v tomto případě se sotva budete nudit zkoumáním dat a zkoumáním tématu.

 

Krok 2 – Sbírejte informace

Samozřejmě můžete o tématu hodně vědět a můžete se se čtenáři podělit o některá zajímavá fakta. Stále však může existovat něco, čeho si nejste vědomi. Abyste měli jistotu a nepřišli o žádnou důležitou informaci, nikdy byste neměli přeskočit fázi zkoumání tématu.

 

Krok 3 – Vytvořte obrys

Už jste skončili se shromažďováním a strukturováním informací? Jste připraveni posunout se dále a zahájit proces psaní. Chvíli počkejte a přemýšlejte o obsahové strategii a informační architektuře, díky kterým bude vaše práce maximálně efektivní a zajímavá. Zde vám bude sloužit osnova.

Krok 4 – Formulujte prohlášení teze

Je to hlavní myšlenka vašeho psaní, která má délku jedné věty a pokrývá nejcennější informace. Tvrzení teze je zpravidla umístěno v úvodní části a je 100% podpořeno argumenty uvedenými dále.

Krok 5 – Napište úvod do výzkumu

Úvod, který je začátkem vaší práce, hraje zásadní roli v tom, zda bude čtenář vaši práci číst dál, nebo ji po zhlédnutí první věty odloží. Úvod je důležité napsat až poté, co prozkoumáte téma a budete mít solidní informační zázemí.

 

 

Dobrým řešením by bylo objednat si kvalifikovanou pomoc od odborných autorů, kteří vědí, jak by měl dobrý úvod vypadat a jakou strukturu by měl výzkumný článek mít. Zapomeňte na špatné známky a druhořadé akademické práce, objednejte si naši pomoc. Stačí zadat objednávku na našem webu a my pověříme profesionálního autora diplomové práce , který bude pracovat na vaší studii.

 

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…