Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Nejlepší mobilní aplikace pro studenty

Mobilní telefony a tablety jsou nedílnou součástí studentského života. Nemusí nabízet pouze odreagování, ale lehce se stanou užitečnými pomocníky při studiu. Na které aplikace se můžete v tomto roce spolehnout?

 

 

Office Lens (Android, iOS)

V dnešní době se již řada lidí snaží nahradit klasický papír elektronickou verzí a každý z nás se dostane do fáze, kdy papír s poznámkami nemůže najít. Mobilní telefon má u sebe zpravidla každý a aplikace Office Lens šikovně vytváří pomocí fotoaparátu digitální kopie textu právě do vašeho zařízení. Po vyfotografování dokumentu jej můžete také následně ořezávat a dále upravovat. Vše potřebné tak budete mít stále u sebe.

Dropbox (Android, iOS)

Nejlepším pomocníkem studenta je jednoznačně internet, kde je možné najít takřka každou informaci. Díky internetu studenti nejen ušetří čas, ale také se mohou soustředit na větší množství práce. Díky aplikaci Dropbox máte možnost nahrát různé soubory (dokumenty, fotografie, videa, poznámky) do cloudu a mít je stále online. Tudíž se k souborům dostanete kdykoli budete potřebovat, a to i v případě, že telefon zapomenete doma. Jediné, co potřebujete pro přístup k souborům, je připojení k internetu.

Feedly (Android, iOS)

Aplikace Feedly za vás bude sledovat vše potřebné. Jedná se o jeden z nejlepších agregátorů RSS čteček, který umožní sledovat vše potřebné na internetu. Stačí zadat klíčová slova, která chcete sledovat a poté co se žádaná zmínka na internetu objeví, přijde vám do mobilního telefonu upozornění. Nepřijdete tak o žádné zajímavé informace.

Office Suite (Android)

Office Suite je dosud asi nejlepší kancelářskou aplikací na platformu Android. Největším kladem obsáhlé aplikace je pak práce s rozličnými formáty souborů (včetně .rtf či .pdf), samozřejmostí je možnost nahrát své dokumenty na cloudové úložiště. Základní verze je navíc zcela zdarma a na běžnou práci postačí.

Sworkit (Android, iOS)

Sworkit je perfektní aplikací, která vám umožní naplánovat vaše pohybové aplikace a udržovat se v kondici. S aplikací si můžete vytvořit přehledný cvičební plán a podívat se na ukázky stovek cviků.

Skype (Android, iOS)

Volání, zprávy či zasílání dat zdarma využije každý. V tomto směru je bezkonkurenčně nejdále všem dobře známý Skype, který kromě hovorů či zpráv nabízí i videokonference s více uživateli zároveň. Stačí pouze připojení i internetu a můžete jej plně využívat.

Memrise (Android, iOS)

Memrise představuje zábavnou, zajímavou a efektivní metodu pro učení. Je souborem mnoha rozličných kurzů, díky nimž se můžete naučit cokoliv od světových jazyků přes přírodní vědy po pokémony. Samotné vzdělávání probíhá pomocí memů, většinou zábavných obrázků, díky nimž si snadno zapamatujete frázi či termín.

Mailbox (Android, iOS)

Tato emailová aplikace umožňuje pracovat hned s několika emaily najednou a díky příjemnému rozhraní a praktickému ovládání je dosud asi nejlepší aplikací pro psaní emailů.

 

 

 

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…