Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Naučte se anglicky s mobilní aplikací

Pokud nemáte nadání na jazyky, naučit se anglicky není rozhodně lehké. Naštěstí s nástupem chytrých telefonů vzniklo mnoho užitečných aplikací, které vám s angličtinou pomohou zábavnou formou. Nespornou výhodou je i možnost zapnout aplikaci ve volné chvilce, při cestě MHD, případně při čekání na kamarády.

Existuje samozřejmě velké množství aplikací, které jsou naprosto neužitečné a jejich hlavním cílem je získání částky za zakoupení, stahování a instalace je tedy ztrátou času. Aplikace které přinášíme v následujícím seznamu jsou v základní verzi bezplatné a to jak na platformu Android, tak i pro platformu iOS.

Duolingo

Aplikace Duolingo dlouhodobě patří na první příčky v oblíbenosti a hodnocení uživatelů. Při spuštění vás čeká rozřazovací test, při kterém vám bude určena jazyková znalost a aplikace poté bude fungovat přesně vám na míru. Během 5 - 20 minut denně si procvičíte jak mluvení, psaní, tak i testy slovní zásoby a gramatiky. Stejně jako v počítačových hrách jste zde odměňováni za splněné úkoly, odemykáte nové levely a dostáváte se do nových úrovní. Aplikace Duolingo se vám navíc bude denně připomínat, takže nikdy nepřijdete o svoji chvilku výuky.

Memrise

Aplikace Memrise vás nenaučí pouze angličtinu, ale i více než dvě stovky světových jazyků. Celá výuka je formou zábavné hry a opakování formou vtipných animací, takže uživatele doslova pohltí. Vše je zpracováno formou farmaření, kdy za jednotlivé úspěchy získáváte semínka, sazeničky a později i truhlíky a celou zahradu.

Busuu

Tato aplikace vás naučí anglicky pomocí různých hříček, kvízů a názorných ukázek. Nabízí dvě varianty, pro dospělé a pro děti. Naprostí začátečníci tedy mohou zvolit aplikaci pro děti a postupně se propracovat až k aplikaci pro pokročilé. Obecně se tato aplikace dá považovat za jednu z nejlepších právě pro začátečníky a mírně pokročilé.

Johnny Grammar

Oproti aplikaci Busuu je aplikace Johnny Grammar určena spíše pro pokročilé angličtináře, kteří si chtějí procvičit gramatiku a slovní zásobu. Aplikace nabízí několik okruhů témat z kterých budete zkoušeni v rychlých kvízech a následně můžete s vaším počtem získaných bodů soutěžit ve světovém žebříčku uživatelů.

English Tutor

Aplikace English Tutor nabízí několik základních okruhů témat (například cestování, byznys, příroda, tělo) které si můžete samostatně procvičovat. Vybranou látku s vámi aplikace nejprve projde, poté vás přezkouší a následně budete podrobeni rychlému testu. Za některé okruhy témat si ovšem musíte připlatit.

My Word Book

Tato aplikace je především virtuálním slovníčkem, s kterým si procvičíte právě vaši slovní zásobu. Můžete si v ní ke slovům vytvářet poznámky, poslechnout si jejich správnou výslovnost a poté se aplikací nechat přezkoušet.

 

Další užitečné aplikace:

Listen&Speak

Carton

English Podcast For Learners

Learn English with Babbel

English – Learn Enligsh/Hello-Hello

English Level Test

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

  Opadla vaše motivace v poslední době? Pokračujte ve čtení, v tomto článku si ukážeme, jak si udržet vysokou motivaci při studiu.   Udržet si…

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…