Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Při studiu je poměrně běžné přivydělávat si nějaké ty peníze, které nejsou součástí pouhého kapesného, ale můžete si je rovněž uložit na bezpečný a výhodný studentský účet. A pro studenty je pak nesmírně důležité, aby takové konto bylo bez oněch ne právě příjemných poplatků a skýtalo další případné výhody. Uveďme si zde ty nejvýhodnější účty, na které se v současnosti obrací mnoho studentů. Pro všechny platí, že jejich vedení je zdarma.

Studentské konto od ČSOB

Pokud si zřídíte účet u ČSOB, získáte jednak vedení účtu bez poplatků, ale také neomezené transakce, možnost přečerpat sumu na kontě, nebo můžete vybírat ze všech bankomatů této finanční skupiny zdarma. Na kartě pak můžete mít vlastní obrázek a design podle vlastního výběru. Přes bankomat lze měnit PIN i platební limit, samo sebou zadarmo.

EKonto Student od Raiffeisenbank

U Raiffeisenbank, oblíbené to finanční společnosti, která působí po celé Evropě, můžete jako student získat Evropskou kartu mládeže zcela zdarma, navíc dostanete možnost volby vlastního dobře zapamatovatelného čísla účtu, a zde hovoříme o službičce, kterou jen tak nějaká banka nenabízí, většinou je vám číslo přiděleno.

U konto od Unicredit

Pro mladé lidi se nabízí také U konto od banky Unicredit, které je vedeno zdarma, je možné vybírat si peníze ze všech bankomatů po celém světě. Zdarma jsou pak zejména platby v ČR, ty zahraniční mohou být v některých případech zpoplatněny, většinou se ovšem jedná o poměrně nízké sazby.

G2 od Komerční banky

Komerční banka také myslí na studenty a nabízí jim účet bez poplatků za vedení i elektronické platby. Pouze musíte složit zakládací poplatek 350 Kč a získáte bezúročný debet do 5 tisíc, výběry z bankomatů zdarma nebo bezkontaktní kartu s vlastním vzhledem. Po jeden měsíc budete moci platit zdarma také v zahraničí.

Další výhodné účty pro studenty:

  • StartKonto- Oberbank
  • Genius Student- Moneta
  • Studentský účet- ERB Bank
  • Fresh účet- Česká spořitelna

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…