Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Které vysoké školy jsou v ČR nejlepší?

Hospodářské noviny každým rokem provádí průzkum veřejných vysokých škol v České republice. Takový průzkum slouží zejména maturantům pro výběr jejich budoucí VŠ, ale také těm studentům, kteří třeba napoprvé nenašli obor, který by je bavil. Jelikož je tento průzkum prováděn každoročně, nechybí v něm ani potřebná komparace s minulými roky.

Průzkum a hodnocení škol bylo prováděno v sedmi oborech - architektura, ekonomie, informatika, právo, psychologie, sociologie a strojírenství.

1) Architektrua
Nejlepší VŠ v oboru architektury se stala Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, která letošní rok sesadila z první příčky loňského vítěze - Fakultu stavební ČVUT. Škola dosáhla vynikajících výsledků zejména v oblasti mezinárodní spolupráci s ostatními světovými fakultami, ale i díky své prestiži. Nutno poznamenat, že o tuto školu je tále větší zájem.

2) Ekonomie
Již tradičním zástupcem prvních příček v oblasti ekonomie se stal Institut ekonomických studií Univerzity Karlovy, který letošní rok bere opět první místo. Prestižní institut se sdílem v centru Prahy je velmi silný v oblasti vědy, ale i v zahraničním zapojení školy.

3) Informatika
Pražská Fakulta elektrotechnická ČVUT i letos opět obhájila první místo. Dlouhodobě je respektována jako jedna z nejlepších vysokých škol pro informatiky- Škola má vysoký počet doktorandů a dosahuje také velmi dobrých výsledků ve vědě.

4) Právo
Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně si vzala svoji korunu opět zpět, kdy po loňské prohře sesadila z trůnu práva v Praze. Tato škola má vysoký počet doktorandů a vynikající výsledky v oblasti vědy.

5) Psychologie
Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brněsi letos první místo v oboru psychologie vyměnila s fakultou sociálních studií téže univerzity, ta letos skončila na druhém místě. Obě školy se mohou pochlubit vynikajícími vědeckými výsledky.

6) Sociologie
Brno kraluje nejen na poli psychologie, nýbrž i na poli sociologie. Letošním vítězem se stala fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Brněnská fakulta vyniká mimo jiné v individuálním přístupu ke studentům nebo v tom, že její pedagogové působí také v zahraničí.

7) Strojírenství
První místo v oblasti strojírenství získala Fakulta strojní ČVUT v Praze, která sesadila loňského vítěze - Fakultu strojní Technické univerzity v Liberci. Tato škola je silná především v individuálním přístupu ke studentům a v praktické spolupráci s firmami.


I na té nejprestižnější VŠ se ovšem neobejdete bez znalostí, složení zkoušek a napsání závěrečné práce. Se zkouškami vám nepomůžeme, můžeme vám ovšem pomoct při psaní závěrečné práce, neboť na tomto poli máme bohaté zkušenosti.

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

Zdroj: Hospodářské noviny

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…