Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Kde hledat brigádu nejen před Vánocemi?

I pro studenty nastává před vánocemi období shonu a hledání ideálních dárků, které ovšem nebudou znamenat až nebezpečnou ztrátu prostředků v podobě kapesného. Nemusíte ale spoléhat pouze na kapesné od rodičů, ale stát se mnohem nezávislejší osobou a vyzkoušet některou z brigád, které jsou studentům nabízeny, a vězte, že svou příležitost může dostat každý, největší nabídka brigád je pak dostupná ve větších městech.

Obchody a sklady

V předvánočním období nastává velký „šrumec“ ve všech zásilkových společnostech a samozřejmě také v obchodech. A to může být skvělá možnost pro vás, jak si vydělat peníze na vlastní účet a přilepšit si tak při studentském životě. Můžete se stát skladníkem nebo pomocníkem v kamenné prodejně, při čemž nikde není psáno, že skladníka musí dělat jen mužové. Ve skladu a obchodě si můžete vydělat až kolem 100 korun za hodinu.

Au pair

Zvláště pro studující dívky a ženy se nabízí přímo dokonalá práce, která může připravit i na mateřský život. Au pair již dávno nejsou pouze výsadou zahraničních zemí, ale také u nás se najde stále více rodičů, kteří nemají na své ratolesti tolik času a můžou si dovolit chůvu.

Hosteska

A je zde další příležitost pro dívky, práce hostesky může být v předvánočním období opravdovým ritem, zvláště když si připočtete zisky ze spropitného.

Práce v IT

Studujete IT a jednou z vás bude nepochybně pravý „ajťák“? Anebo už jím jste? Nabídněte své služby v oblasti programování a dalších znalostí informačních technologií někomu, kdo vám za práci kvalitně zaplatí. Práce programátora, a to i brigáda pro studenty může znamenat nejen velmi slušné příjmy, ale také nabírání zkušeností do budoucího povolání.

Domácí práce

Co může být lepšího, než pracovat přímo z domova, nebo ze svého studentského bytu. Jako student si můžete významně přivydělat výkonem různých pomocných administrativních prací, psaním textů, překládáním jazyků, nebo tvorbou rozličných rukodělných výrobků. Pro studenty, a nejen pro ně se nabízí nejeden web, kde své produkty mohou nabízet.

 

zdroj: studenta.cz

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…