Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Kde hledat brigádu nejen před Vánocemi?

I pro studenty nastává před vánocemi období shonu a hledání ideálních dárků, které ovšem nebudou znamenat až nebezpečnou ztrátu prostředků v podobě kapesného. Nemusíte ale spoléhat pouze na kapesné od rodičů, ale stát se mnohem nezávislejší osobou a vyzkoušet některou z brigád, které jsou studentům nabízeny, a vězte, že svou příležitost může dostat každý, největší nabídka brigád je pak dostupná ve větších městech.

Obchody a sklady

V předvánočním období nastává velký „šrumec“ ve všech zásilkových společnostech a samozřejmě také v obchodech. A to může být skvělá možnost pro vás, jak si vydělat peníze na vlastní účet a přilepšit si tak při studentském životě. Můžete se stát skladníkem nebo pomocníkem v kamenné prodejně, při čemž nikde není psáno, že skladníka musí dělat jen mužové. Ve skladu a obchodě si můžete vydělat až kolem 100 korun za hodinu.

Au pair

Zvláště pro studující dívky a ženy se nabízí přímo dokonalá práce, která může připravit i na mateřský život. Au pair již dávno nejsou pouze výsadou zahraničních zemí, ale také u nás se najde stále více rodičů, kteří nemají na své ratolesti tolik času a můžou si dovolit chůvu.

Hosteska

A je zde další příležitost pro dívky, práce hostesky může být v předvánočním období opravdovým ritem, zvláště když si připočtete zisky ze spropitného.

Práce v IT

Studujete IT a jednou z vás bude nepochybně pravý „ajťák“? Anebo už jím jste? Nabídněte své služby v oblasti programování a dalších znalostí informačních technologií někomu, kdo vám za práci kvalitně zaplatí. Práce programátora, a to i brigáda pro studenty může znamenat nejen velmi slušné příjmy, ale také nabírání zkušeností do budoucího povolání.

Domácí práce

Co může být lepšího, než pracovat přímo z domova, nebo ze svého studentského bytu. Jako student si můžete významně přivydělat výkonem různých pomocných administrativních prací, psaním textů, překládáním jazyků, nebo tvorbou rozličných rukodělných výrobků. Pro studenty, a nejen pro ně se nabízí nejeden web, kde své produkty mohou nabízet.

 

zdroj: studenta.cz

Jak budovat dobré vztahy se svými učiteli?

Dobrý vztah s učiteli je základním kamenem úspěchu. Vaši učitelé s vámi tráví nejvíce času a vy jim musíte důvěřovat.…

V jakém věku lze ještě začít studovat vysokou školu?

Jsou vaše studentská léta již minulostí a přesto přemýšlíte o návratu? Člověk se učí celý život, tak proč do toho nejít…

Jak zapadnout do nového kolektivu na vysoké škole

Když se dostanete na vysokou školu, může se zdát, že je těžké najít si nové přátele, speciálně, když někteří už se znají. Nikdy v&scaron…