Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Kde hledat brigádu nejen před Vánocemi?

I pro studenty nastává před vánocemi období shonu a hledání ideálních dárků, které ovšem nebudou znamenat až nebezpečnou ztrátu prostředků v podobě kapesného. Nemusíte ale spoléhat pouze na kapesné od rodičů, ale stát se mnohem nezávislejší osobou a vyzkoušet některou z brigád, které jsou studentům nabízeny, a vězte, že svou příležitost může dostat každý, největší nabídka brigád je pak dostupná ve větších městech.

Obchody a sklady

V předvánočním období nastává velký „šrumec“ ve všech zásilkových společnostech a samozřejmě také v obchodech. A to může být skvělá možnost pro vás, jak si vydělat peníze na vlastní účet a přilepšit si tak při studentském životě. Můžete se stát skladníkem nebo pomocníkem v kamenné prodejně, při čemž nikde není psáno, že skladníka musí dělat jen mužové. Ve skladu a obchodě si můžete vydělat až kolem 100 korun za hodinu.

Au pair

Zvláště pro studující dívky a ženy se nabízí přímo dokonalá práce, která může připravit i na mateřský život. Au pair již dávno nejsou pouze výsadou zahraničních zemí, ale také u nás se najde stále více rodičů, kteří nemají na své ratolesti tolik času a můžou si dovolit chůvu.

Hosteska

A je zde další příležitost pro dívky, práce hostesky může být v předvánočním období opravdovým ritem, zvláště když si připočtete zisky ze spropitného.

Práce v IT

Studujete IT a jednou z vás bude nepochybně pravý „ajťák“? Anebo už jím jste? Nabídněte své služby v oblasti programování a dalších znalostí informačních technologií někomu, kdo vám za práci kvalitně zaplatí. Práce programátora, a to i brigáda pro studenty může znamenat nejen velmi slušné příjmy, ale také nabírání zkušeností do budoucího povolání.

Domácí práce

Co může být lepšího, než pracovat přímo z domova, nebo ze svého studentského bytu. Jako student si můžete významně přivydělat výkonem různých pomocných administrativních prací, psaním textů, překládáním jazyků, nebo tvorbou rozličných rukodělných výrobků. Pro studenty, a nejen pro ně se nabízí nejeden web, kde své produkty mohou nabízet.

 

zdroj: studenta.cz

ODPORÚČANÉ ČLÁNKY

Jaké jsou nejlépe placené profese v roce 2020?

Pokud se zrovna nacházíte v procesu směřování vašeho pracovního života, je důležité sledovat nejen na to, co by vás bavilo, ale také na…

Víte, jaké výhody má dvojjazyčné vzdělávání?

Znalost jazyků je v dnešním světě alfou i omegou úspěšného člověka. Proč se tedy světový jazyk neučit efektivně, formou dvojjazyčného vzděláv…

7 důvodů, proč pravidelně číst knihy

Knihy byly dříve základem společnosti. Žádané, ale dostupné jen pro některé. To je dnes přesně naopak, knihy jsou dostupné všem, ale mnoz…