Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Job Crafting- promyslete si dokonale své činnosti

Ne každý student miluje svůj obor a chodí do školy s nadšením a i mezi těmi, kteří studují rádi, se najdou tací, kteří mají své neoblíbené předměty, činnosti a podobně. Job Crafting je skvělou metodou na zvládnutí všech úkolů efektivně a tak, aby byla spokojenost na všech stranách. Job Crafting ovšem není pouze pro studenty, hodí se také pro firemní zaměstnance na různých pozicích a pro člověka v každodenním životě. V čem tedy vlastně Job Crafting spočívá?

Zásady Job Craftingu

Ty hlavní zásady a postupy u Job Craftingu vám nejlépe vysvětlí některý z konzultantů a specialistů na tuto metodu. Nicméně, i sami si ji můžete vyzkoušet.

  • Sepište si do poznámkového bloku všechny vaše úkoly, které potřebujete v daném dni zvládnout, pak je rozdělte do tří základních skupin, v podstatě dle oblíbenosti a náročnosti. Následné dělení je na velmi náročné úkoly, středně náročné a nenáročné.
  • Po té, co sestavíte priority, zhodnoťte, zda je uspořádání správné, identifikujte vlastní schopnosti a zaměřte se na takové práce, které vám jdou a baví vás. Vyzdvihněte při tom své silné stránky, ale také temperament.
  • Uvědomte si, čemu chcete věnovat nejvíce svého drahocenného času tak, že každou činnost zhodnotíte a zjistíte, kolik asi času byste mohli věnovat jednotlivým úkolům. Některé z méně příjemných činností můžete delegovat na někoho jiného, kdo je v tomto kovaný.
  • Zamyslete se nad smyslem jednotlivých činností a nad tím, jaký mají přínos pro vás, ale také pro jiné.
  • Odpovězte si na otázku, jaká je ta vaše nejsilnější stránka a tu pak co nejlépe zakomponujte do svého plánu a rozvrhu činností.

Jaké jsou výsledky?

Zřejmě se ptáte, zda pro vás bude mít metoda Job Crafting smysl při studiu. Podle odborníků, jako paní Dohnalová, zní odpověď jednoznačně ano. Pokud si určíte priority dle svých silných stránek, zkušeností i zaujetí, budete se cítit skvěle na duši i těle. Prodloužíte si život a mnohem efektivněji budete využívat svůj čas, zbude vám ho více na takové aktivity, které vás baví.

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…