Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

 

Pro úspěch u zkoušek a celkovou pohodu je nezbytné, abyste v tomto stresujícím období zůstali psychicky i fyzicky zdraví. Zdravé návyky bývají zanedbávány během intenzivních období, což může mít za následek nejen nedostatek motivace.

 

Naplánujte si studium

Plánování toho, co dělat během zkouškového je nezbytné, abyste zůstali na vrcholu svého. Upřednostnění vašich úkolů, jako je například to, jaké přednášky si zopakovat, které otázky procvičit a jaké shrnutí a osnovy udělat, vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží vaši nevyhnutelně vysokou úroveň stresu.

 

Jak se říká, každý funguje jinak. Ve skutečnosti možná dáváte přednost neplánovanému studiu, kde si upravíte cokoli, co můžete, zvláště pokud vám dochází čas, ale mějte na paměti, že seznamy úkolů, plány, kontrolní seznamy a kalendáře dělají zázraky pro efektivní studium a zajišťují, že využijete svůj drahocenný čas efektivně.

 

Extra tip: Chcete-li si vyčistit hlavu a dále se ukáznit, vypněte Wi-Fi a vypněte telefon. Existuje nesčetné množství rušivých vlivů, které škodlivě přispívají k vašemu cennému soustředění.

 

Udělejte si čas pro sebe

Pokud máte pocit, že vaše motivace klesá, může to být způsobeno tím, že sedíte za stolem 5 hodin v kuse a slova se vám do mozku přesyceného obsahem prostě nenoří. Toto je čas dát si pauzu a dělat něco, co vás baví, ať už je to čtení oblíbené knihy, hraní hudby nebo malování.

 

Udělat si čas pro sebe je v pořádku. Nemá cenu si bezmyšlenkovitě zapisovat a číst obsah, pokud jej smysluplně nezpracováváte a nerozumíte mu.

 

Kvalitně odpočívejte

Ano, vsadím se, že jste tuto radu slyšeli mnohem víckrát, než dokážete spočítat, ale spánek je důležitý. Snaha získat alespoň 7–8 hodin každou noc je pro zkouškové období ambiciózní, ale je to nezbytné, pokud máte druhý den zkoušku v 8 hodin ráno.

Zůstávejte hydratovaní

Udržujte své tělo funkční během stresových zkoušek pomocí výživných potravin a dostatku vody. Během studia mějte poblíž láhev s vodou. Nemáte rádi obyčejnou, nudnou vodu? Okořeňte to přidáním ovoce, jako je citron, lesní plody a dokonce i okurka, protože je to pro vaše zdraví rozhodně lepší než energetické nápoje.

Nezapomeňte na pohyb

 

Samozřejmě, že sedět a učit se celý den u stolu je prospěšné pro přípravu na zkoušky, ale je to opak vašeho zdraví! Ke konci vašeho dne vás vaše shrbená pozice jistě zanechá extrémně unavené a bolavé. Aby vaše krev proudila a metabolismus fungoval, nevynechávejte cvičení v posilovně. Vstaňte a projděte se kolem bloku, pokud musíte, a pak se usaďte na další studium.

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…