Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

 

Pro úspěch u zkoušek a celkovou pohodu je nezbytné, abyste v tomto stresujícím období zůstali psychicky i fyzicky zdraví. Zdravé návyky bývají zanedbávány během intenzivních období, což může mít za následek nejen nedostatek motivace.

 

Naplánujte si studium

Plánování toho, co dělat během zkouškového je nezbytné, abyste zůstali na vrcholu svého. Upřednostnění vašich úkolů, jako je například to, jaké přednášky si zopakovat, které otázky procvičit a jaké shrnutí a osnovy udělat, vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží vaši nevyhnutelně vysokou úroveň stresu.

 

Jak se říká, každý funguje jinak. Ve skutečnosti možná dáváte přednost neplánovanému studiu, kde si upravíte cokoli, co můžete, zvláště pokud vám dochází čas, ale mějte na paměti, že seznamy úkolů, plány, kontrolní seznamy a kalendáře dělají zázraky pro efektivní studium a zajišťují, že využijete svůj drahocenný čas efektivně.

 

Extra tip: Chcete-li si vyčistit hlavu a dále se ukáznit, vypněte Wi-Fi a vypněte telefon. Existuje nesčetné množství rušivých vlivů, které škodlivě přispívají k vašemu cennému soustředění.

 

Udělejte si čas pro sebe

Pokud máte pocit, že vaše motivace klesá, může to být způsobeno tím, že sedíte za stolem 5 hodin v kuse a slova se vám do mozku přesyceného obsahem prostě nenoří. Toto je čas dát si pauzu a dělat něco, co vás baví, ať už je to čtení oblíbené knihy, hraní hudby nebo malování.

 

Udělat si čas pro sebe je v pořádku. Nemá cenu si bezmyšlenkovitě zapisovat a číst obsah, pokud jej smysluplně nezpracováváte a nerozumíte mu.

 

Kvalitně odpočívejte

Ano, vsadím se, že jste tuto radu slyšeli mnohem víckrát, než dokážete spočítat, ale spánek je důležitý. Snaha získat alespoň 7–8 hodin každou noc je pro zkouškové období ambiciózní, ale je to nezbytné, pokud máte druhý den zkoušku v 8 hodin ráno.

Zůstávejte hydratovaní

Udržujte své tělo funkční během stresových zkoušek pomocí výživných potravin a dostatku vody. Během studia mějte poblíž láhev s vodou. Nemáte rádi obyčejnou, nudnou vodu? Okořeňte to přidáním ovoce, jako je citron, lesní plody a dokonce i okurka, protože je to pro vaše zdraví rozhodně lepší než energetické nápoje.

Nezapomeňte na pohyb

 

Samozřejmě, že sedět a učit se celý den u stolu je prospěšné pro přípravu na zkoušky, ale je to opak vašeho zdraví! Ke konci vašeho dne vás vaše shrbená pozice jistě zanechá extrémně unavené a bolavé. Aby vaše krev proudila a metabolismus fungoval, nevynechávejte cvičení v posilovně. Vstaňte a projděte se kolem bloku, pokud musíte, a pak se usaďte na další studium.

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…

10 tipů, jak překonat pocit vyhoření při psaní závěrečné práce

  Psaní závěrečné práce může být náročné a vyčerpávající. Pokud se cítíte vyhořelí, nezoufejte! N…

Jak zvládnout stres před státnicemi?

  Samotné státnice mohou být velmi stresující, ale existuje několik způsobů, jak se s tímto stresem vyrovnat. Zde je několik tipů, které v…