Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak zapadnout do nového kolektivu na vysoké škole

Když se dostanete na vysokou školu, může se zdát, že je těžké najít si nové přátele, speciálně, když někteří už se znají. Nikdy však není pozdě rozšířit si okruh přátel. Začněte tím, že se seznámíte s novými lidmi, se kterými byste mohli mít něco společného.

 

 

  • Zapojte se do aktivit, které vás zajímají. Pokud si chcete najít nové přátele, musíte začít tím, že si najdete nové lidi, se kterými se budete přátelit. Jeden skvělý způsob, jak toho dosáhnout, je připojit se k akademickému klubu, sportovnímu týmu nebo jiné organizaci související se školou. Pokud vás něco zajímá, budete mít automaticky něco společného s ostatními studenty, kteří se také připojili.

 

  • Nevykašlete se školní akce a večírky. I když školní společenské akce nevypadají jako vaše věc, oblékněte se a jděte! Možná vás překvapí, jak moc se bavíte, když se donutíte, abyste se dostali ze své komfortní zóny. Pokud znáte někoho, kdo jde také, zeptejte se, jestli můžete jít spolu. Přesto se můžete dobře bavit, pokud jedete sólo.

 

  • Seznamte se s lidmi při práci mimo školní hodiny. Práce a dobrovolnictví jsou skvělými způsoby, jak zlepšit své životopisy a přihlášky na vysoké školy, ale přemýšleli jste někdy o tom, jaký vliv mohou mít na váš společenský život? Mít práci po škole nebo věnovat svůj čas pomoci těm, kteří to potřebují, vám může pomoci spojit se s lidmi, které byste jinak moc dobře nepoznali a v tomto procesu můžete nakonec získat opravdu dobré přátele.

 

  • Spojte se s lidmi ze školy na různých online platformách. Pokud máte pocit, že by vás lidé opravdu měli rádi, kdyby mohli poznat vaši úžasnou osobnost, mohou být sociální média vaší vstupenkou. Spřátelte se nebo sledujte lidi, které znáte ze školy, a pak své stránky aktualizujte skvělým a optimistickým obsahem, který trochu ukazuje, kdo jste.

 

  • Zkuste působit otevřeně a přístupně. Nemusíte chodit celý den s velkým úsměvem nalepeným na tváři celý den - díky tomu budete pravděpodobně vypadat a cítit se hloupě. Když se však ve škole procházíte, hlavu vzhůru. Když s někým navážete oční kontakt, rychle se na něj usmějte. Tento druh přátelského přístupu obvykle přiměje lidi, aby se o vás časem chtěli dozvědět více.

 

  • Zamyslete se nad tím, kdo se k vám bude opravdu hodit. Když hledáte nové přátele, může být lákavé chtít přijmout kohokoli a každého, kdo vám připadá otevřený. Nicméně věnujte čas přemýšlení o tom, s kým budete opravdu rádi trávit čas. Dobří přátelé ve vás vyvolávají pocit, že jsou rádi, že jste poblíž, budují lidi a poslouchají, když mluvíte. Pokud ve vás někdo vyvolává špatný pocit, udržujte si odstup.

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…