Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak vybrat nejlepší tiskárnu pro studium?

Záleží sice na studijním oboru, ale obecně se dá říct, že tiskárna na stole k vysoké patří. Otázka tedy zní, co od ní požadujete a kolik jste ochotni investovat. Na obě tyto otázky se můžete podívat v následujícím článku.

 

Inkoust nebo laser?

Zatímco laserové tiskárny se zejména v kancelářích těší velké oblibě, inkoustové tiskárny jsou často považovány za minulost. Přitom inkoustové tiskárny dneška jsou mnohem, vyspělejší, než jejich předchůdci. Výhodou inkoustových tiskáren je levnější provoz a rychlejší tisk, ovšem často vyrovnaný vyšší pořizovací cenou.

Multifunkční tiskárna?

V dnešní době velmi rozšířené multifunkční tiskárny jsou na občasný tisk asi nejlepší variantou. Zařízení se skenerem vám umožňují snadno vytvářet kopie, nebo digitalizovat dokumenty. Pokud čas od času využijete i něco jiného, než samotný tisk, budou správnou volbou.
 

Jaké potřebujete funkce?
 

  • Vysoká konektivita pro vás bude důležitá, pokud potřebujete kombinovat připojení přes USB, síťové připojení, nebo Wi-Fi.

 

  • Tisk z mobilu bude užitečnou možností, pokud potřebujete dokument vytisknout opravdu rychle.

 

  • Automatický oboustranný tisk vám ušetří práci při otáčení papíru. Tiskárna vše udělá za vás.

 

  • Displej nemusí být hned velký  a dotykový. I dvouřádkový displej podstatně usnadní užívání vaší tiskárny.

 

  • Vstup pro karty a USB využijete pro přímý tisk z přenosných zařízení.
     

Jak drahou tiskárnu?

Pokud potřebujete tiskárnu pouze k vytištění studijních materiálů a skript, nemusíte investovat velké částky. Za cenu do 2000,- Kč pořídíte kvalitní tiskárnu dobré značky, které poslouží po celou dobu studia. Některé typy navíc nabízejí úplně stejné funkce, jako tiskárny ve vyšší cenové relaci.

A co cena samotného tisku?

Pokud jde o cenu samotného tisku, tu si vždy vypočítejte podle popisu náplně. Cenu náplně vydělíte udávanou výtěžností, a tak zjistíte, kolik zaplatíte za tisk jedné strany o formátu A4.

 

Bez takového výpočtu můžete posléze zjistit, že doma máte sice levnou, tiskárnu, která je ovšem velmi drahá na tisk. Někdy je prostě lepší koupit dražší tiskárnu, s menšími náklady na provoz.

 

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře financí a účetnictví?

Hledáte uplatnění ve světě financí? Studujte finanční management. Ten propojuje teoretické znalosti a praktické dovednosti pomocí přímé…

Absolvujete online kurz? Přečtete si, jak v něm uspět

Online kurzy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí flexibilnější rozvrh nebo chtějí pracovat svým vlastním tempem. Někteří však…

Jak zvládat stres pro lepší zdraví jako student

Vysoká škola je stresující, to není žádné tajemství. Ale naučit se strategie zvládání stresu může výrazně prospět…