Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak vybrat nejlepší tiskárnu pro studium?

Záleží sice na studijním oboru, ale obecně se dá říct, že tiskárna na stole k vysoké patří. Otázka tedy zní, co od ní požadujete a kolik jste ochotni investovat. Na obě tyto otázky se můžete podívat v následujícím článku.

 

Inkoust nebo laser?

Zatímco laserové tiskárny se zejména v kancelářích těší velké oblibě, inkoustové tiskárny jsou často považovány za minulost. Přitom inkoustové tiskárny dneška jsou mnohem, vyspělejší, než jejich předchůdci. Výhodou inkoustových tiskáren je levnější provoz a rychlejší tisk, ovšem často vyrovnaný vyšší pořizovací cenou.

Multifunkční tiskárna?

V dnešní době velmi rozšířené multifunkční tiskárny jsou na občasný tisk asi nejlepší variantou. Zařízení se skenerem vám umožňují snadno vytvářet kopie, nebo digitalizovat dokumenty. Pokud čas od času využijete i něco jiného, než samotný tisk, budou správnou volbou.
 

Jaké potřebujete funkce?
 

  • Vysoká konektivita pro vás bude důležitá, pokud potřebujete kombinovat připojení přes USB, síťové připojení, nebo Wi-Fi.

 

  • Tisk z mobilu bude užitečnou možností, pokud potřebujete dokument vytisknout opravdu rychle.

 

  • Automatický oboustranný tisk vám ušetří práci při otáčení papíru. Tiskárna vše udělá za vás.

 

  • Displej nemusí být hned velký  a dotykový. I dvouřádkový displej podstatně usnadní užívání vaší tiskárny.

 

  • Vstup pro karty a USB využijete pro přímý tisk z přenosných zařízení.
     

Jak drahou tiskárnu?

Pokud potřebujete tiskárnu pouze k vytištění studijních materiálů a skript, nemusíte investovat velké částky. Za cenu do 2000,- Kč pořídíte kvalitní tiskárnu dobré značky, které poslouží po celou dobu studia. Některé typy navíc nabízejí úplně stejné funkce, jako tiskárny ve vyšší cenové relaci.

A co cena samotného tisku?

Pokud jde o cenu samotného tisku, tu si vždy vypočítejte podle popisu náplně. Cenu náplně vydělíte udávanou výtěžností, a tak zjistíte, kolik zaplatíte za tisk jedné strany o formátu A4.

 

Bez takového výpočtu můžete posléze zjistit, že doma máte sice levnou, tiskárnu, která je ovšem velmi drahá na tisk. Někdy je prostě lepší koupit dražší tiskárnu, s menšími náklady na provoz.

 

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…